Jílek vyzdvihuje Sáčka: Má schopnost se vzdělávat, zlepšovat se, poslouchá, co mu říkáme a snaží se to plnit

Dvaadvacetiletý univerzál Michal Sáček, jenž zatím odehrál ve Fortuna:lize každé ze šesti dosavadních utkání, může stále podle jeho přímého nadřízeného Václava Jílka vyrůst ve velkého evropského hráče.

Jílek vyzdvihuje Sáčka: Má schopnost se vzdělávat, zlepšovat se, poslouchá, co mu říkáme a snaží se to plnit

Byť začal ročník ve středu zálohy, aktuálně je letenský odchovanec alternativou na pravý kraj defenzivní řady a může tam zůstat i nadále...

"Znám ho dlouho a vím, že párkrát hrál v přípravě v obraně již dříve. Odehrál třeba dobré utkání, ale pak přišlo utkání na Euru proti Německu, kde slušně řečeno vyhořel," připomněl šéf sparťanské lavičky.

Na kraji obrany ho půjde čekat i v neděli 25. srpna v rámci sedmého kola na půdě Slovanu Liberec. Dle trenéra by klidně mohl zopakovat scénář, který zažila Generali arény s Pavlem Kadeřábkem, jenž je nyní pevnou součástí bundesligového dění...

"V úvodu sezony nebyl ještě tolik sebevědomý, ale v Trabzonu byl náš nejlepší hráč a s Baníkem hrál také skvěle. Má schopnost se vzdělávat, zlepšovat se, poslouchá, co mu říkáme, snaží se to plnit. Má ale i herní nadstavbu, když jako středový hráč dokáže na kraji hřiště řešit situace fotbalově," chválil exolomoucký kormidelník.

To, zda se bude po uzdravení o dva roky staršího Nora Andrease Vindheima vracet do záložní řady, ještě rozlousknuto není. "Pořád to beru jako alternaci, protože čekáme na Vindheima a Zahustela, ale jsem rád, že hraje takto kvalitně," uzavřel kouč Radakoviče, Haška, Trávníka s pol.