Příchod Boatenga na Old Trafford za 50 milionů liber stopl Woodward

Manchester United byl v roce 2018 blízko příchodu stopera Jeroma Boatenga, kterého chtěl José Mourinho, protože potřeboval vyztužit defenzivu. Jenže transfer za 50 milionů liber stopl šéf klubu Ed Woodward, prozradil s odstupem času Gary Neville, který na Old Trafford strávil celou řadu let.

Příchod Boatenga na Old Trafford za 50 milionů liber stopl Woodward

Portugalský kouč dostal v Manchesteru padáka v prosinci a často si stěžoval na to, že mu klub nepřivedl vytipované hráče během letního přestupního termínu. Kromě Boatenga řešil Mourinho i Tobyho Alderweirelda i Harryho Maguira, jenž se rudým ďáblům před startem této sezony upsal.

„Vypadá to, že v Manchesteru přestali manažerům říkat „ano“. José chtěl Boatenga za 50 milionů liber, ale měl smůlu. Pravdou je, že já bych tento transfer nejspíše také stopl, pokud bych byl majitelem klubu,“ řekl Neville.

„Bayern nepouští hráče, kteří jsou na vrcholu. My se už spálili s Bastianem Schweinsteigerem. V ten samý čas nechtěli investovat ani do Maguira. Nyní to ale vypadá, že klub změnil politiku,“ pokračoval bývalý zadák.

Po letech bídy se zdá, že by mohli United opět myslet na příčky nejvyšší. „Toto letní přestupní období bylo konečně plodné. Na konci sezony klub prohlásil, že chce stavět na mladých talentech a to splnili,“ dodal.