Slávistická kabina tipuje, že ji čeká výjezd do Skotska. První zápas venku bere jako svou výhodu

Kostky byly vrženy a nyní se už jenom čeká, jak dopadne bitva mezi skotským Celticem a rumunskou Kluží. Vítěz se střetne s jediným českým zástupcem, který zůstává v boji o základní skupinu nejprestižnější fotbalové soutěže planety.

Slávistická kabina tipuje, že ji čeká výjezd do Skotska. První zápas venku bere jako svou výhodu

„Asi poprvé jsem spokojený s losem. Jsem rád, že jsme dostali dvojici Celtic a Kluž, protože jsem si ji přál. Budou to těžké zápasy, ať dostaneme kohokoliv, ale věřím spíš Celticu. Těším se, že se zase podíváme na ostrovy,“ říká hned na úvod útočník Škoda, který vyhlíží atraktivní duel se šťastným koncem.

S losem, jenž se konal jako vždy tradičně ve švýcarském Nyonu, je spokojený i kormidelník sešívaných. Také jeho vyhlídky jsou dosti podobné.

„Pokud uhrajeme venku dobrý výsledek a dáme tam gól, bude to velká výhoda hrát doma v domácí atmosféře. Na druhou stranu, pokud tam gól nedáme, hraje se v domácím prostředí hůř, protože každý vstřelený gól soupeře je velká komplikace,“ je si vědom Trpišovský.

„Uvidíme po prvním zápase, zda to je výhoda nebo ne. Záleží, jakým způsobem se budeme prezentovat tam, hlavně pokud se nám tam podaří vstřelit branku. Dává nám to možnost hrát v prvním zápase co nejotevřeněji a pokusit se skórovat, to by pak do odvety byla velká výhoda,“ dodával kormidelník Slavie.

Ligový mistr z poslední sezony Fortuna ligy se tak bude snažit utnout černou sérii českých klubů na evropské scéně. Doposud evidujeme spíše více zklamání než úspěchů. Sama Slavia se v Lize mistrů objevila naposledy před dvanácti lety. Nyní ji žene dopředu motivace to napravit.

„Bylo hodně týmů, které jsme mohli chytit. Nikdo si nepřál Ajax s PAOKem, co se ale týče těch zbylých tří dvojic, bylo nám to jedno. Co se týče Celticu, těším se na atmosféru venku, zároveň ale věřím, že to s nimi zvládneme. Když postoupí Kluž, máme také velikou šanci. Těšíme se na to,” přidává svůj názor záložník Souček.

A Celticu nevěří jenom hráči, v jeho prospěch mluví i papírové předpoklady. Pokud by se však sešívaní nakonec střetli s Kluží, není radno něco podceňovat, rumunské celky mají proti těm českým poměrně dobrou bilanci.

„V utkání mezi Celticem a Kluží si myslím, že má více šancí postoupit Celtic, a to proto, že toho má více odehráno v evropských pohárech. Také jim hodně pomohou fanoušci. Nevím ale, jak je na tom Kluž, tak třeba překvapí,” pokračoval Souček.

„Je dobré, že začínáme venku, kde se budeme snažit uhrát dobrý výsledek. Věřím, že doma nás požene plný stadion, a jestli postoupíme do Champions League, bude něco fantastického to oslavit s našimi fanoušky. Už se na ten dvojzápas moc těším,“ uzavíral Coufal.

Zdroj: slavia.cz