Jílek: Soupeři se snadno dostávají přes náš střed pole. Trávník a Hašek? Musíme jim přistřihnout křídla

S výkony jako na houpačce pokračuje již od minulé sezony pražská Sparta, která momentálně po remíze v Budějovicích porazila doma Příbram. Výhra 3:0 se sice jevila jako vysoká, ale stále ji doprovázela řada chyb. Na těch musí letenští zapracovat, mají-li si vybojovat podzim v Evropě.

Jílek: Soupeři se snadno dostávají přes náš střed pole. Trávník a Hašek? Musíme jim přistřihnout křídla

„První gól, který utkání otevřel, padl po skvěle zahrané standardce. Je potřeba ale také říci, že jsme velmi špatně bránili střed hřiště. Soupeř dostával dost prostoru a přečísloval nás. To jsou věci, na kterých musí středoví hráči zapracovat. Ať už Kanga, Trávník nebo Hašek. Tam nás čeká hodně práce, aby se soupeř nedostával tak snadno přes střední pásmo,“ připomínal klubovým webem citovaný trenér Sparty, v čem podle něho tkví jádro problému.

Společně s příchodem Václava Jílka přišla i změna v rozestavení. Hráči si postupně musí zvykat na nový styl. Ještě před začátkem sezony zaznělo, že zejména v případě Sparty bude potřeba hodně trpělivosti, aby nová koncepce mohla přinést své ovoce.

„Hrajeme v jiném postavení středových hráčů. Chceme po nich jiné věci. Michal Trávník i Martin Hašek měli ve svých předchozích klubech víc volnosti a větší akční rádius. My je potřebujeme udržet v určitých pozicích, aby nám fungovala výstavba, která proti Příbrami nefungovala dobře. To je potřeba si přiznat,“ reagoval na stránkách sparta.cz Jílek, jenž nezapomněl podotknout, že pevně věří, že to jednoho dne bude bez potíží fungovat.

V souvislosti se Spartou se nesmí opomenout ani časté výtky směrem k obraně. Optimální defenzivní složení se stále ještě hledá a co nevidět by do něho mohla zapadnout i nová posila, jíž představuje slovenský reprezentant Dávid Hancko.

„Konečně musíme stabilizovat složení obranné čtveřice. Byť měl Costa v minulém zápase v Budějovicích určitě problémy, tak hlavně ve druhém poločase šel jeho výkon nahoru. Pro nás je důležité udržet levonohého stopera v sestavě. Z tohoto důvodu tam Costa zůstal. Štetina podává poměrně stabilní a vyrovnané výkony. Ne bez chyb, to určitě ne, ale v tuto chvíli se nám jevilo jako ideální ponechat tuto dvojici a myslím, že to byl správný tah,“ pravil klubovým webem citovaný trenér letenských.

„Dávida (Hancka) jsme nabrali s určitou vizí, ale ne aktuálně na první zápas s Trabzonsporem. Přišel ve stavu velmi dobré fyzické připravenosti. Také mentálně je velmi dobře připraven. Je to velmi dobře atleticky vybavený hráč. Myslím, že konkurenci zvýší výrazně. Bude záležet na tom, kdo na tom bude lépe. Ať už na pozici pravého nebo levého beka jsme konkurenci potřebovali,“ dodával pro stránky sparta.cz na adresu své nové posily.