Další ligové derby proběhne v Uherském Hradišti. Se Zlínem to bude mít náboj, věří Šašinka

Kromě slezského derby Opava - Baník Ostrava bude ve čtvrtém kole Fortuna ligy k vidění i miniderby týmů ze Zlínského kraje. Do Uherského Hradiště, domoviny klubu 1. FC Slovácko, zavítá nedaleký Zlín.

Další ligové derby proběhne v Uherském Hradišti. Se Zlínem to bude mít náboj, věří Šašinka

Ani jednomu týmu se však letos nějak nedaří. Slovácko sice na úvod sezóny porazilo na Letné Spartu, poté ale prohrálo doma s nováčkem z Českých Budějovic 0:1 a poté dostala výprask v Jablonci 0:6. Zlín v prvním utkání prohrál se Slavií Praha 0:1, poté nestačil na Sigmu Olomouc, ve třetím kole však získal první body za výhru se Slovanem Liberec.

Ondřej Šašinka, jenž ve Slovácku hostuje z Baníku Ostrava, věří, že se týmu z Uherského Hradiště konečně podaří se zvednout a svého rivala porazit. „Určitě mám raději, když to jiskří na hřišti i v hledišti a zápas má náboj. Proto se na derby se Zlínem těším. Pro Slovácko chci udělat maximum a nic jiného mě teď nezajímá,“ prozradil kmenový záložník či útočník Baníku pro slovácký web.

„Kabina je super, takže začlenění do ní bylo úplně v pohodě. Z jednadvacítky znám Matouše Trmala i Emila Tischlera a znám se částečně i s Patrikem Hellebrandem,“ prozradil ohledně svého angažmá na Slovácku. To se pokusí zlepšit si náladu po ostudě v Jablonci. „Je před námi derby se Zlínem, musíme se z té porážky otřepat a v sobotu napravit svoji reputaci. Věřím, že vítězství v takovém utkání by dalo na Jablonec zapomenout,“ dodává Šašinka.