Mění Arsenal nečekaně svou strategii? Prý se hovoří o podpisu velkých jmen za nemalé peníze

Druhá tvrdá rána v posledních letech, kdy se londýnský velkoklub nepodívá do Ligy mistrů. Ani ve finále Evropské ligy Gunners neuspěli a museli se poklonit městskému rivalovi z Chelsea. I díky tomu se hovořilo o tom, že kouč Unai Emery nebude mít na nákup nových hráčů příliš finančních prostředků. Jen pár týdnů

Mění Arsenal nečekaně svou strategii? Prý se hovoří o podpisu velkých jmen za nemalé peníze

Arsenal by se rád vrátil mezi ostrovní elitu. Těžká konkurence v anglické nejvyšší soutěži zapříčinila, že finalista posledního ročníku Evropské ligy se nevešel ani do nejlepší čtyřky, která má zajištěné místo v dalším ročníku Ligy mistrů. A právě absence v prestižní milionářské soutěži fanoušky Gunners velice mrzí. Unai Emery by rád přinesl na Emirates Stadium cenné trofeje, které naposledy před lety obstaral Wenger.

Ještě před pár týdny vše nasvědčovalo tomu, že vedení Arsenalu vinou absence v Lize mistrů neposkytne trenérovi příliš velký obnos na letní zbrojení. Emery se ale nyní vyjádřil opačně a prozradil, že by rád do konce léta podepsal několik velkých a velmi drahých jmen. Předpokládá se, že se bude jednat o hráče do obrany a zálohy, neboť v útoku operují schopní Lacazette a Aubameyang.

„Všechno se snažíme sledovat s trpělivostí a klidem. Chceme podepsat hráče, kteří nám pomohou okamžitě, ale zároveň i dlouhodobě. Už teď máme v týmu veliké osobnosti, které stačí vhodně doplnit,“ nechal se slyšet Emery, který věří, že trofeje nejsou daleko. „Mohu fanouškům Arsenalu slíbit, že se pokusíme podepsat velká jména, která rozhodně nejsou levná. Tři nebo čtyři schopné nové tváře by týmu výrazně pomohly. Neprozradím vám zatím žádná jména, ale pokud to dopadne, tak by se nás každý soupeř měl obávat,“ dodal kouč Arsenalu.