Přemrštěné finanční nároky stojí Real čas i peníze. Proč se mu nedaří nechtěné zboží prodat?

Příchody Militaoa, Joviče, Hazarda či Mendyho byli jen první vánky v kabině Realu Madrid. Staronový kouč Zinedine Zidane plánuje pořádný průvan, ale problém by mohl nastat v tom, že současné tváře bude obtížné zpeněžit. Bílý balet totiž za ně požaduje mnohdy sumy, u kterých zájemci nevěřícně kroutí hlavou.

Přemrštěné finanční nároky stojí Real čas i peníze. Proč se mu nedaří nechtěné zboží prodat?

Real Madrid má za sebou děsivou sezónu, během které se v trenérském křesle vystřídaly hned tři tváře. Po nevýrazných výkonech bylo jasné, že španělský královský klub končí bez zisku jediné cenné trofeje. Ve dvou případech byla katem Barcelona, jednou pak v Lize mistrů nizozemský Ajax. Zidane má už jen necelé tři týdny, aby dokázal prodat nepotřebné hráče, za které by pak pořídil vytoužené posily.

Příprava Bílého baletu totiž letos začíná již 8. července v tréninkovém kempu Valdebebas. Poté následuje cesta do Montrealu, kde se sehraje tradiční turnaj  Internatinal Champions Cup. Za velkou louži by však Zidane chtěl jet už jen s hráči, se kterými počítá do další sezóny. Nechtěné zboží je možné nalézt v obraně, záloze i útoku, ale především v ofenzivní lajně má Real obrovský přetlak.

Zidane má aktuálně k dispozici v útoku celou řadu hráčů, kteří bojují o dvě místa v základní sestavě. Hazard je čerstvě příchozí a nepředpokládá se, že by ani Díaz, Vázquez, Rodrygo či Vinícius v létě odcházeli. Madridský gigant by se ale rád zbavil Balea, Benzemy, Asensia č Raúla De Tomása. Za Balea a Asensia však požaduje vedení takovou sumu, že nakonec opadl o jejich schopnosti zájem.

Pro příklad se stačí podívat na cenovku Tomása. Toho chce Benfika Lisabon, která však 30 milionů eur hodnotí jako přemrštěnou sumu. Real bude muset krapet změnit svou politiku, jinak se nedokáže zbavit nepotřebného zboží.