Van Persie dal fanouškům i vedení United radu, která by jim měla pomoct na cestě z krize

Těžké, velmi těžké časy zavládly v kabině Manchesteru United, který se marně snaží najít cestičku zpět na výsluní. Druhý nejvíce utrácející klub poslední dekády tvrdě narazil na pevnou část ledovce a místo toho, aby se vydal cestou vzhůru, začal spíše klesat.

Van Persie dal fanouškům i vedení United radu, která by jim měla pomoct na cestě z krize

Jak se tato situace dá napravit? „Kousnout se!“ zazněla odpověď z úst Robina van Persieho, bývalého hráče Rudých ďáblů, jenž s United v sezoně 2012/13 vyhrál jejich poslední titul.

Co však takováto odpověď prezentuje? „Problém je v tom, že se nedrží jedné koncepce. Stále mění hru, plány, taktiku, nikdo nehraje na svých pozicích. Jakmile si nedržíte jeden stejný metr, hráči o sobě začnou pochybovat a nebudou schopni předvádět konstantě dobré výkony,“ odůvodňoval zkušený Holanďan, jenž nedávno ukončil hrací kariéru.

Vše bude záležet také na tom, jak vedení podrží nového lodivoda Ole Gunnar Solskjaera, který vyhrál jen dva ze svých posledních patnácti zápasů. „Věřím, že to Solskjaer zvládne, má mentalitu United v krvi. Strávil tam více než deset let, trénoval i rezervu. Ten člověk chce vyhrávat trofeje a já sám se domnívám, že na to má. Musí jen dostat čas, aby převedl svou koncepci do hry týmu,“ pravil van Persie, jenž tím možná tak trochu narážel i na historii Van Gaala či Josého Mourinha. Oba dva byli totiž vyhozeni, aniž by dokončili svou práci. Druhý jmenovaný si stěžoval hlavně na to, že do své poslední sezony ve funkci nedostal hráče, které si poručil.

„Podstatné je, aby se na to jak vedení, tak i fanoušci dívali z toho širšího úhlu pohledu. Solskjaer podepsal smlouvu na tři roky - dejme mu ty tři roky. Ví přesně, jaké hodnoty reprezentuje tento klub, ví, co se od hráčů očekává, chce, aby všichni pracovali naplno. Jsem si jistý, že se jeho podpis postupně vyobrazí na hře Manchesteru a co nevidět je budeme mít zase v boji o ty nejvyšší příčky,“ zakončil van Persie svou výpověď.