Sparta opět venku prohrála, Olomouc senzačně otočila zápas a Opava dala Příbrami bůra

Sobotními zápasy pokračovalo 13. kolo nejvyšší české soutěže Fortuna Ligy. Sigma Olomouc senzačně otočila utkání v Karviné a zvítězila 3:2. Mladá Boleslav doma bez problémů zvítězila nad Klokany 3:0 a ještě vyšším rozdílem vyškolila Opava Příbram. Šlágr dne se odehrál až o dvě hodiny později a udělal radost všem příznivcům Zlína, neboť domácí porazili Spartu 1:0!

Souboj Karviné s Olomoucí, dvou týmů z druhé poloviny tabulky, se až do 64. minuty vyvíjel nudně. Pak ale penaltu proměnil domácí Budínský a o sedm minut později zvýšil na 2:0 pro Karvinou Guba. Zdálo se být rozhodnuto. Jenže v 79. minutě vystřelil Sigmě nadějí Šimon Falta a už o malou chvíli později bylo srovnáno. Zázrak dokonal v 87. minutě olomoucký Dvořák, jenž dokončil comeback a zajistil Hanákům výhru 3:2.

Klokanům se v Mladé Boleslavi nedařilo už od úvodu. V 6. minutě vstřelil první branku utkání mladoboleslavský Přikryl a o půl hodiny později bylo skóre 2:0, tentokrát se do dějin střetnutí zapsal nejlepší střelec soutěže Komličenko. Svěřencům Martina Haška se dlouho nepodařilo snížit a Klokany poslal na porážku definitivně Džafič v 75. minutě, jenž vstřelil poslední a definitivně potvrzující gól. Mladá Boleslav tedy doma porazila Bohemians 1905 3:0.

Trápící se Opava vstoupila do zápasu s Příbramí tou pravou nohou. Ve třetí minutě ji poslal do vedení Zapalač a o dvacet minut později zvýšil na 2:0 Joel Ngandu Kayamba. Do zápasu mohl vrátit Příbram Rudolf Skácel, ten ale neproměnil penaltu a naopak svému týmu snížil sebevědomí. Po poločasové pauze se trefil nejstarší hráč v lize Pavel Zavadil a bylo rozhodnuto. Opava si ale utkání zejména ke konci užívala a v posledních minutách zaznamenala ještě dokonce dvě branky, v 85. minutě si srazil míč do vlastní sítě Průcha a v úplném závěru stanovil skóre na konečných 5:0 Václav Juřena.

Sparta večer odehrála utkání ve Zlíně a snažila se zabránit třetí venkovní porážce v řadě. Letenští ale chtěli samozřejmě mnohem více, snažili se Zlín porazit. To se ale nepovedlo. Zlín byl Spartě více než vyrovnaným soupeřem a zaslouženě po Plzni a Olomouci poráží Spartu doma stejným výsledkem, tedy 1:0. Jedinou branku zápasu vstřelil 10 minut před koncem Beauguel.

FORTUNA LIGA, 13. KOLO:

KARVINÁ - SIGMA OLOMOUC 2:3 (0:0)

Branky: 64. Budínský z pen., 71. Guba – 79. Falta, 81. Texl, 87. Dvořák
Žluté karty: 4. Galuška, 17. Ba Loua, 39. Smrž, 66. Lingr, 90. Mertelj – 45+1. Kalvach, 53. Dvořák, 63. Vepřek
Domácí: Berkovec – Čolić, Panák (61. Krivák), Janečka, Moravec – Smrž, Budínský – Ba Loua, Lingr, Galuška (79. Mertelj) – Guba (83. Wágner), trenér: Nadvorník
Hosté: Buchta – Sladký, Štěrba (72. Texl), Vepřek, Falta – Kalvach – Zahradníček (67. Lalkovič), Houska, Plšek (46. Dvořák), Pilař – Nešpor, trenér: Jílek
Rozhodčí: Berka – Arnošt, Melichar
Diváci: Bude doplněno

MLADÁ BOLESLAV - BOHEMIANS 3:0 (2:0)

Branky: 6. Přikryl, 35. Komličenko, 75. Džafić
Žluté karty: 9. Matějovský, 62. Džafić, 88. Mareš – 60. Mašek, 77. Bederka
Domácí: Šeda – Pauschek, Takács, Hůlka, Mareš – Hubínek, Matějovský (67. Kateřiňák) – Konaté (46. Džafić), Přikryl, Ladra (85. Novák) – Komličenko, trenér: Weber
Hosté: Valeš – Dostál, Krch, Šmíd, Schumacher – Reiter, Bederka (80. Švec), F. Hašek, Vaníček (46. Mašek) – Záviška (58. Vodháněl), Yusuf, trenér: Hašek
Rozhodčí: Franěk – Vlasjuk, Ratajová
Diváci: 2 539

OPAVA - PŘÍBRAM 5:0 (2:0)

Branky: 3. Zapalač, 23. Kayamba, 49. Zavadil, 85. Průcha vl., 90+2. Juřena
Neproměněná penalta: 31. Skácel (Příbram)
Žluté karty: 15. Kodr, 25. Průcha, 53. Nitrianský, 72. Antwi, 89. Tregler
Domácí:  Šrom – Hrabina, Simerský, Svozil, Žídek – Kayamba, Zavadil, Jursa (81. Řezníček), Zapalač (77. Janetzký) – Kuzmanović, Smola (87. Juřena), trenér: Kopecký
Hosté: Švenger – Nitrianský, Květ (80. Pejša), Průcha, Mingazov (54. Kilián) – Skácel, Fantiš, Tregler, Kodr – Hlúpik, Voltr (54. Antwi), trenér: Csaplár
Rozhodčí: Julínek – Moláček, Podaný
Diváci: 4 066

ZLÍN - SPARTA PRAHA 1:0 (0:0)

Branka: 84. Beauguel
Žluté karty: 60. Podio  – 45. Chipciu, 67. Stanciu
Domácí: Dostál – Bačo, Hnaníček, Gajič – Matejov, Podio, Li. Holík (81. Lu. Holík), Jiráček, Bartošák – Beauguel, Jakubov (46. Vyhnal, 90+3. Hronek), trenér: Bílek
Hosté: Nita – Chipciu, Radaković, Štetina, Costa – Mebrahtu, Frýdek, Stanciu, Civić (80. Vatajelu) – Šural (67. Sáček), Pulkrab (60. Tetteh), trenér: Ščasný
Rozhodčí: Proske – Kotík, Caletka
Diváci: 5 147