Zlín promarnil náskok a jen remizoval, Jablonec si smlsnul na Příbrami

Hlavní nabídka zápasů české nejvyšší soutěže nám pokračovala také v rámci sobotního odpoledne, kde hned na úvod Sigma přivítala hosty ze Zlína. Tým trenéra Jílka v utkání dal vzpomenout na špatnou formu ze začátku sezony, avšak pak se vzchopil a vybojoval alespoň bod. O něco později se na scéně představil také Baník, kterému přesilovka ve druhém poločase také pomohla alespoň k remíze, nebo Jablonec, jenž si duel s Příbramí pořádně vychutnal.

Svěřenci Michala Bílka se chtěli na Hané oklepat z posledních výsledkových nezdarů, a tak v Olomouci možná trochu překvapivě byli v rámci první půle o něco aktivnější. Jejich snaha se ovšem před odchodem do kabin na ukazateli skóre neprojevila, což se nelíbilo zejména Beaguelovi, který tento fakt šest minut po nástupu do druhé poloviny hry změnil. Od inkasované branky si postupně začali říkat o slovo i domácí, jimž se v 76. minutě po trefě Texla podařilo vyrovnat a stanovit tak výsledek zápasu na celkových 1:1.

Fotbalisté Baníku měli pěknou šanci příbližit se na dosah prvnímu místu, ovšem v utkání s tápající Karvinou brali jenom bod. Baníku nevyšel hlavně první poločas, v němž měli o něco více ze hry hosté, kteří v něm dali branku a v nastoleném tempu by pravděpodobně pokračovali i ve zbytku druhého poločasu, kdyby se nenechali vyloučit. Ostrava tuto přesilovku využila, avšak vedlo to pouze ke srovnání skóre na 1:1.

Diváci v Příbrami museli zažít pořádný šok, jelikož takovou nadílku, jakou jejich týmu nadělil Jablonec, asi nikdo nečekal. Mužstvo kouče Petra Rady si pozlatilo kopačky, neboť proměnilo vše, na co sáhlo. Z šesti přesných pokusů bylo šest gólů a pokud si brankář Švenger sáhl na míč, bylo to prakticky jenom při výkopu. Severočeši tak pomalu začínají dýchat na záda špičce tabulky, zado Středočeši schytali po prohře 4:1 se Slavií další debakl.

Úsměv na tvářích mohou alespoň na chvíli nosit hráči Teplic, kteří zaskočili Slovácko na jeho půdě už ve druhé minutě a tuto branku si ještě v rámci prvního poločasu pojistili. Borci z Uherského Hradiště se z těchto tref neoklepali a ani na jednu z nich neodpovědli. Kuriozitou zůstává, že v posledních třech duelech prohráli 2:0, přičemž v domácí soutěži jako takové se jim už delší dobu nedaří.

FORTUNA:LIGA, 12. kolo:

SK Sigma Olomouc FC Fastav Zlín 1:1 (0:0)
Branky: 76. Texl (Nešpor) – 51. Beauguel
Karty:   23. Sladký (OLO), 57. M. Buchta (OLO) – 29. Jiráček (ZLN), 74. S. Dostál (ZLN), 86. Matejov (ZLN), 89. Gajič (ZLN), 89. Bartošák (ZLN)
Rozhodčí: Rejžek – Nádvorník, Flimmel
SK Sigma Olomouc: M. Buchta – Sladký, Štěrba (74. Texl), Polom (11. Chvátal, 59. P. Dvořák), Vepřek (C) – Kalvach – Zahradníček, Houska, Plšek, Pilař – Nešpor
FC Fastav Zlín: S. Dostál – Bačo, P. Buchta, Gajič – Matejov (90+2. Li. Holík), Hnaníček, Lu. Holík (71. Hronek), Jiráček (C), Bartošák – Beauguel, Poznar (80. Jakubov)

FC Baník Ostrava – MFK Karviná 1:1 (0:1)
Branky: 73. Fleišman – 37. Guba (Lingr)
Karty:   64. Fleišman (OVA), 86. Fillo (OVA) – 22. Ba Loua (KAR), 24. Lingr (KAR), 43. Letić (KAR), 82. Panák (KAR), 84. Berkovec (KAR)   59. Letić (KAR)
Rozhodčí: Franěk – Kotík, Vlasjuk
FC Baník Ostrava: Laštůvka – Pazdera (46. Mešaninov), Šindelář, Stronati, Fleišman – Fillo, Jánoš (86. J. Šašinka), R. Hrubý (C), Holzer – O. Šašinka (55. Jirásek), Diop.
MFK Karviná: Berkovec – Čolić, Panák, Janečka (C), Jan Moravec – Smrž, Budínský – Ba Loua (89. Krivák), Lingr (77. Dramé), Letić – Guba (74. Ramírez)

1.FK Příbram – FK Jablonec 0:6 (0:2)
Branky: 36. Považanec (Masopust), 45. Chramosta (Trávník), 51. Trávník (Považanec), 65. Trávník (pen.), 68. Trávník (D. Ikaunieks), 73. Považanec
Karty:   56. Trávník (JAB), 84. Lischka (JAB)
Rozhodčí: Petr Ardeleánu - Jakub Hrabovský, Lucie Ratajová
1.FK Příbram: Švenger – Nový, Nitrianský, Tregler, Skácel (C) – Hlúpik, Květ, Průcha (46. Pejša), Jan Rezek – Mingazov (56. Antwi), Fantiš (46. Voltr)
FK Jablonec: V. Hrubý – Holeš, Hovorka, Lischka, Matěj Hanousek – Trávník, Hübschman (C) (77. V. Kubista), Považanec – Masopust, Chramosta (66. D. Ikaunieks), Jovović (68. R. Acosta)

1.FC Slovácko – FK Teplice 0:2 (0:2)
Branky: 2. Vaněček, 32. Krob
Karty:   52. Petr (SLO), 87. Havlík (SLO) – 25. Čmovš (TEP), 69. Vaněček (TEP), 81. Hora (TEP), 87. Hyčka (TEP)   49. Čmovš (TEP)
Rozhodčí: J. Machálek – J. Moláček, T. Mokrusch
1.FC Slovácko: Daněk – Juroška, S. Hofmann, J. Krejčí, Reinberk (57. Kalabiška) – Janošek (66. Machalík), V. Daníček (C) – Navrátil, Havlík, Petr (57. Kubala) – Kuchta
FK Teplice: Jakub Diviš – Vondrášek, Čmovš, Král, Krob – Moulis (73. Hyčka), Ljevaković (C), Kučera, Hora (87. Shejbal) – Vaněček, Trubač (54. Jeřábek)