Opava dál válí, Horváthův Sokolov vybojoval bod v poslední minutě

Po prvních kolech druhé ligy se začínají rýsovat potenciální postupující i sestupující. Na čele je s relativně velkým náskokem (a hlavně dobrou formou) Opava. Ta svou výbornou jarní výkonnost potvrdila i v utkání s Táborskem, které vyhrála 3:0.

Už v pátek se předehrávalo utkání mezi Vlašimí a Frýdkem-Místkem, které domácí zvládli a zvítězili vysoko 4:0. Po poločase, který skončil 3:0, bylo rozhodnuto, dvakrát se v utkání trefil Oskar Fotr. Frýdek-Místek zůstává poslední a se záchranou to bude mít velmi těžké.

V sobotu se měly hrát tři zápasy, nicméně utkání mezi Pardubicemi a Vítkovicemi bylo odloženo. Podzimní překvapení Třinec pouze remizoval se Sokolovem, který vyrovnal utkání doslova v posledních vteřinách. A Pavel Horváth byl za bod rád: Začnu asi od konce, protože musím říct, že moc času nezbývalo, téměř v poslední vteřině zápasu jsme dali vyrovnávací gól. Ten si myslím, že trochu visel ve vzduchu, byť domácí měli spoustu šancí, které neproměnili. Kdyby proměnili na 2:0, tak by bylo hotovo, ale já jsem rád, že kluci šli za vyrovnáním. Aspoň nepojedeme takovou dálku s prázdnou.

Favorit druhé ligy z Opavy potvrdil své postupové ambice, když si jednoznačně poradil s Táborskem. Už v páté minutě se trefil Jurečka a Slezané ovládali hru. Navíc se domácímu Táborsku zranil gólman Toma, kterého musel nahradit sedmnáctiletý Zadražil. A v druhé půli dvakrát kapituloval, v obou případech se trefil David Puškáč.