Nejbohatší vlastníci anglických klubů? Podívejte se na Top 5!

Podle významné analytické společnosti Brand Finance je ostrovní Premier League nejhodnotnější ligou na planetě (její podíl na celosvětovém ligovém trhu dosahuje takřka padesáti procent, přesněji 45,7%) a není proto překvapením, že se v ním koncentrují zájmy mnoha podnikatelů, finančníků, ale i spekulantů a dobrodruhů. Pojďme si představit pět týmů, jejichž majitelé jsou nejbohatšími vlastníky klubů ve Velké Británii a Walesu.Nejbohatší vlastníci anglických klubů? Podívejte se na Top 5!

Manchester City

Majitel Citizens? Šejk Mansúr.

Odhadový majetek? 20 miliard britských liber (těžko představitelných 600 miliard korun).

O prvním místě – nejen na trávníku – nemůže být pochyb. Osmačtyřicetiletý rodák ze Spojených Arabských Emirátů do majetkových struktur anglického týmu vstoupil v roce 2008 a záhy do něj začal štědře investovat: snaha se vyplácí a nový majitel z průměrného klubu vybudoval skvěle fungující organizaci.

Mansúr je zástupce premiéra UAE, vlastní podíly ve Virgin Galactic (vesmírné lety), v Daimleru (automobilový průmysl) nebo ve zpravodajském gigantu Sky News Arabia. Zdá se, že mnohem víc než ropa a politika ho ale zajímá právě sport: vedle Manchesteru City vlastní i fotbalové Melbourne City a New York City, ve své domovině navíc šéfuje klubu Al Jazira, který pod svá křídla sdružuje volejbalisty, basketbalisty nebo házenkáře.