Jihlavě přeji záchranu, říká po vysokém vítězství Rada

V Jihlavě se potkaly týmy, které na jaře disponují výbornou formou. Nicméně Jablonec nedal domácím šanci a zvítězil vysoko 4:0. Jihlavští se tak znovu musí ohlížet na týmy, které mu v boji o záchranu konkurují.

Rozhodnuto už bylo po prvním poločase, který Jablonec vyhrál 3:0 a druhé půle se tak v podstatě jen dohrávala. Byl to nevydařený zápas ve všech směrech. I dnes jsme do zápasu vstoupili dobře, jenže první šanci jsme neproměnili. Pak jsme Jablonci nabídli šance a on dvě proměnil. Jablonec byl ve všech činnostech lepší, lépe se pohyboval, měl lepší krajní beky i hráče v křídelních prostorech, vysvětloval pro klubový web trenér domácích Martin Svědík a pokračoval: To utkání bylo ovlivněné brzkými inkasovanými góly. Pak jsme ztratili jiskru a náš výkon zabředával v horší a horší. Na dnešní výkon musíme rychle zapomenout a začít od začátku.

To trenér Rada mohl být po zápase spokojený. Jablonci se na jaře daří a tým ze severu Čech se usídlil v horních patrech tabulky – na dostřel evropským pohárům.

Bylo to pro nás hodně důležité utkání před reprezentační pauzou. Věděli jsme, že nás čeká soupeř, který na tom je bodově i herně dobře. První měl ošemetnou situaci soupeř, ale pak jsme dominovali a vytvořili si šance, které jsme proměnili. Terén nebyl optimální, dali jsme dva rychlé góly, a to nás dostalo do herní pohody, řekl Petr Rada a přidal i přání soupeři: Jihlavě přeju, aby se zachránila a vrátila se znova na vítěznou sérii. Chceme i venku hrát ofenzivně. Daří se nám a nechceme z toho upouštět, protože hráčům to vyhovuje. Já osobně jsem rád, že mužstvu se daří, mají dobrou partu a pohodu a v klubu to funguje, uzavřel jablonecký kouč.