Plzeň padla v prodloužení, Atlético si zastřílelo

Hráči Plzeňské Viktorie sice zdramatizovali odvetu osmifinále Evropské ligy proti Sportingu Lisabon, ale na postup nakonec nedosáhli, když v prodloužení inkasovali na 2:1 a sen o čtvrtfinále se rozplynul.

Západočeši vstupovali do utkání s dvoubrankovým mankem z Portugalska. Karty tak byly rozdány jasně. Plzeň musela útočit a dávat branky. To se dařilo především Marku Bakošovi, který se dokázal prosadit v obou poločasech a nasměroval zápas do prodloužení.

K tomu ovšem nemuselo vůbec dojít, protože v nastaveném čase druhé půle kopal Bas Dost penaltu, ale Hruška jeho pokus zlikvidoval. Zápas tak rozhodla 105. minuta, kdy se po rohovém kopu prosadil hlavou Rodrigo Battaglia a zpečetil postup Sportingu. Plzeň tak ani na třetí pokus nepostoupila mezi nejlepších osm týmů soutěže. V minulosti zkrachovala na Fenerbahce a Lyonu.

Dál jde také Atlético Madrid, které smetlo Lokomotiv Moskva i v odvetě a po celkovém skóre 8:1 nemělo s postupem problémy. Dvakrát se v dresu španělského celku trefil Fernando Torres. Atleti tak nadále živí naději na třetí vítězství v soutěži. Předchozích triumfů dosáhli v letech 2010 a 2012.

Lipsku stačila v Petrohradu remíza 1:1, protože v Německu zvítězilo 2:1. Jako první východoněmecký celek se po 27 letech podívá do čtvrtfinále evropských pohárů. Naposledy se to povedlo Dynamu Drážďany.

Odvetné utkání osmifinále Evropské ligy:

Viktoria Plzeň - Sporting Lisabon 2:1 po prodl. (2:0, 1:0)

Branky: 6. a 65. Bakoš - 105.+2 Battaglia. Rozhodčí: Stieler - Pickel, Seidel (všichni Něm.). ŽK: Řezník, Hájek, Petržela - Ruiz. Diváci: 9370. První zápas: 0:2, postoupil Sporting.

Plzeň: Hruška - Havel, Řezník (106. Hejda), Hájek, Kovařík - Hrošovský, Hořava - Zeman (100. Petržela), Kolář, Kopic - Bakoš (83. Krmenčík). Trenér: Vrba.

Sporting: Rui Patrício - Petrovič (67. Piccini), André Pinto, Mathieu, Coentrao - Battaglia, Bruno Fernandes - Martins, Ruiz (99. Ribeiro), Acuňa (76. Montero) - Dost. Trenér: Jesus.

Lokomotiv Moskva - Atlético Madrid 1:5 (1:1)

Branky: 20. Rybus - 65. z pen. a 70. Torres, 16. Correa, 55. Níguez, 85. Griezmann. První zápas 0:3, postoupilo Atlético.

Bilbao - Olympique Marseille 1:2 (0:1)

Branky: 74. Williams - 38. Payet z pen., 52. Ocampos. ČK: 77. Aduriz (Bilbao). První zápas 1:3, postoupil Olympique..

Zenit Petrohrad - Lipsko 1:1 (1:1)

Branky: 45.+1 Driussi - 22. Augustin. První zápas 1:2, postoupilo Lipsko.

Dynamo Kyjev - Lazio Řím 0:2 (0:1)

Branky: 23. Lucas, 83. De Vrij. První zápas 2:2, postoupilo Lazio.

Arsenal - AC Milán 3:1 (1:1)

Branky: 39. z pen. a 86. Wellbeck, 71. Xhaka - 35. Calhanoglu. První zápas 2:0, postoupil Arsenal.

Salcburk - Dortmund 0:0

První zápas 2:1, postoupil Salcburk.

Lyon - CSKA Moskva 2:3 (0:1)

Branky: 58. Cornet, 71. Díaz - 39. Golovin, 60. Musa, 65. Wernbloom. První zápas 1:0, postoupil CSKA Moskva.