Plzeň hazarduje: Liberec si veze bod a Slavia otočila s Olomoucí

Raketový start. Tak by se dalo charakterizovat tažení Jihlavy v jarní části české nejvyšší soutěže. Zatímco po podzimu byl klub z Vysočiny v HET lize hlavním aspirantem na sestup, pod taktovkou kouče Svědíka se jí daří i se silnými soupeři. Že se nejedná o náhodu, potvrdili ježci i v pátek večer na půdě pražské Dukly. Skóre otevřel na Julisce již v desáté minutě Ikaunieks a opět potvrdil, jak moc je pro Jihlavu důležité, že v zimě neodešel. Ve třicáté minutě navýšil náskok hostů Zoubele. Po změně stran se střelecky prosadil i Urblík a domácí Holenda pak už jen upravil na konečných 1:3.

Pražská Sparta byla v sobotním ligovém utkání na půdě Karviné ostře sledována. Nový kouč Pavel Hapal dostal rozložený tým, se kterým se chtěl pokusit na severu Moravy urvat tři body. V prvním poločase se to zdálo být díky trefě Kangy reálné, ale v závěru druhého poločasu nechala defenziva pražského klubu trestuhodně osamoceného Wágnera, který dokázal srovnat na 1:1.

Brno chtělo doma uspět s Mladou Boleslaví, která se v této sezóně také výsledkově trápí. Hosté ale během první půle rozhodli o celém utkání, když se střelecky prosadili ve dvou případech Valenta a jednou Pauschek. Slovácko na jaře bojuje o setrvání mezi elitou a doma získalo cenné tři body s Bohemians. Jediným střelcem utkání byl Daníček v 79. minuty.

Herní mizérie Zlínu pokračuje i pod taktovkou kouče Petržely. Ševci nedokázali uspět ani na půdě Teplic. Domácí dostal do vedení už v 17. minutě Král. Ve druhém poločase sice stav vyrovnal Hronek, ale chvíli na to vedení Teplicím vrátil Žitný a upravil na konečných 2:1.

Slavia dokázala odskočit Olomouci o tři body. Pomohla tomu vzájemná konfrontace, ve které svou roli sehrálo i video. Ještě čtvrt hodiny před koncem vedl tým z Hané díky brance Hály, ale pak se prosadil Škoda, poté pak i Tecl a Van Buren.

Jablonec přivítal na své půdě Ostravu, která bojuje o záchranu. Severočeši nemohli nalézt na Baník recept během první půle, ale po změně stran střeleckou smůlu prolomili. Nejprve se trefil Doležal, poté i Jovovič. Jablonec tak vyhrál 2:0 a na Spartu ztrácí už jen bod.

Západočeská Plzeň vstupovala do jarní části s velmi dobrým náskokem, ale mohla by ho brzy prohospodařit. Po remíze s Olomoucí a prohrou s Jihlavou dnes Viktoriáni dělili body s Libercem. Domácí dvakrát vedli díky brankám Chorého a Krmenčíka, ale Slovan dokázal vyrovnat nejprve Pulkrabem, po změně stran pak Bretitem.

HET liga - 20. kolo:

Dukla Praha - Vysočina Jihlava 1:3 (0:2)
Branky: 85. Holenda - 10. Ikaunieks, 30. Zoubele, 69. Urblík. Rozhodčí: Machálek - Wilczek, Vít. ŽK: Podaný - Ljovin, Fulnek, Ikaunieks. Diváci: 1154.
Dukla: Rada - Kušnír, Ostojič, Jiránek (46. Djuranovič), Podaný - Bezpalec, Holek (79. Schranz) - Brandner, Lukáš Holík, Preisler (60. Douděra) - Holenda. Trenér: Hynek.
Jihlava: Rakovan - Vaculík (66. Nový), Tlustý, Buchta, Schumacher - Fulnek, Ljovin, Urblík (83. Mara), Zoubele (46. Libor Holík) - Dvořák, Ikaunieks. Trenér: Svědík.

MFK Karviná - Sparta Praha 1:1 (0:1)
Branky: 87. Wágner - 24. Kanga. Rozhodčí: Franěk - Arnošt, Dresler. ŽK: Budínský, Panák - M. Frýdek. Diváci: 4833 (vyprodáno).
Karviná: Le Giang - Čolič, Dreksa, Hošek, Eismann - Panák, Janečka (70. Weber) - Voltr (65. Šisler), Budínský, Kalabiška (54. Lingr) - Wágner. Trenér: Mucha.
Sparta: Nita - Zahustel, Hovorka, Costa, M. Frýdek - Kulhánek - V. Kadlec, Kanga, Stanciu (89. Ristič), Ben Chaim (74. Vatajelu) - Lafata (64. Juliš). Trenér: Hapal.

Zbrojovka Brno - FK Mladá Boleslav 0:3 (0:3)
Branky: 2. a 19. Valenta, 30. Pauschek. Rozhodčí: Houdek - Moláček, Kříž. ŽK: Šušnjar, Kateřiňák (oba Boleslav). Diváci: 4122.
Brno: Melichárek - Sukup, Pavlík, Kijanskas, Lutonský - Polák (25. Sedlák) - Acosta, Kratochvíl (80. Pilík), Krejčí (46. Škoda), Juhar - Bazeljuk. Trenér: Pivarník.
M. Boleslav: Polaček - Pauschek, Takács, Šušnjar, Křapka - Hubínek, Jánoš - Konaté (68. Ladra), Valenta (86. Kateřiňák), Přikryl (75. Sus) - Komličenko. Trenér: Weber.

FC Slovácko - Bohemians Praha 1905 1:0 (0:0)
Branka: 79. Daníček. Rozhodčí: Zelinka - Myška, Fišer. ŽK: Daníček - Tetteh. Diváci: 4019.
Slovácko: Heča - Juroška, Šimko, Břečka, Divíšek - Janošek, Daníček - Navrátil (90. Rezek), Sadílek (62. Machalík), Petr (70. Kubala) - Zajíc. Trenér: Kordula.
Bohemians: Fryšták - Dostál, Šmíd, Hůlka, Kocič - Jindřišek, Martin Hašek ml. - Reiter, Mašek (59. Tetteh), Bartek (73. Záviška) - Nečas (82. Dias). Trenér: Martin Hašek st.

FK Teplice - Fastav Zlín 2:1 (1:0)
Branky: 17. Král, 58. Žitný - 48. Hronek. Rozhodčí: Pechanec - Kotík, Melichar. ŽK: Soungole - Kopečný, Gajič, Džafič. Diváci: 2156.
Teplice: Diviš - Hyčka, Ljevakovič, Král, Krob - Soungole, Kučera - Vošahlík (10. Červenka), Hora (90. Kodeš), Žitný (66. Trubač) - Vaněček. Trenér: Šmejkal.
Zlín: Zlámal - Kopečný (46. Matejov, 67. Holzer), Gajič, Janíček (32. Jiráček), Bartošák - Hnaníček, Hronek - Ekpai, Mehanovič, Džafič - Železník. Trenér: Petržela.

Slavia Praha - Sigma Olomouc 3:1 (0:0)
Branky: 74. Škoda, 80. Tecl, 84. Van Buren - 57. Hála. Rozhodčí: Orel - Paták, Mokrusch. ŽK: Stoch, Souček, Tecl - Sladký, Hála, Plšek. Diváci: 14 117.
Slavia: Kolář - Frydrych, Jugas, Deli, Bořil - Souček - Stoch, Hušbauer, Danny (70. Tecl), Sobol (59. Van Buren) - Škoda (88. Bucha). Trenér: Trpišovský.
Olomouc: Reichl - Sladký, Radakovič, Polom, Falta - Zahradníček (83. Manzia), Houska (86.Yunis), Texl (71. Plšek), Kalvach, Hála - Řezníček. Trenér: Jílek.

FK Jablonec - Baník Ostrava 2:0 (0:0)
Branky: 50. Doležal, 78. Jovovič. Rozhodčí: Julínek - Pelikán, Pospíšil. ŽK: Fillo, Hlinka, Jirásek, Pazdera, Fleišman (všichni Ostrava). Diváci: 3420.
Jablonec: V. Hrubý - Holeš, Lischka, Pernica, Zelený - Jovovič (86. Diviš), Trávník (82. Breda), V. Kubista, Masopust - Doležal, Chramosta (90. Čvančara). Trenér: Rada.
Ostrava: Laštůvka - Pazdera (75. Diop), Procházka, Psyché, Fleišman - Jirásek, Hlinka - Fillo, R. Hrubý (58. Baroš), Granečný (46. De Azevedo) - Poznar. Trenér: Kučera.

Viktoria Plzeň - Slovan Liberec 2:2 (2:1)
Branky: 21. Chorý, 40. Krmenčík - 38. Pulkrab, 74. Breite. Rozhodčí: Marek - Hájek, Černý. Bez karet. Diváci: 9245.
Plzeň: Kozáčik - Řezník, Hejda, Hájek, Limberský - Zeman (78. Petržela), Hořava, Čermák (86. Bakoš), Kovařík - Chorý (64. Kolář), Krmenčík. Trenér: Vrba.
Liberec: Hladký - Coufal, Kačaraba, Mikula, Kerbr - Oscar (81. Ševčík), Folprecht, Breite, Potočný (56. Wesley) - Bosančič - Pulkrab (90.+2 Havelka). Trenér: Holoubek.