City nedalo Arsenalu šanci, Barcelona jen remizovala s Las Palmas

Překvapivě prořídlý stadion Emirates viděl jednoznačnou záležitost. Citizens potvrdili pozici lídra Premier League a trápícímu se Arsenalu ukázali, jak se hraje vrcholový fotbal. Po třiatřiceti minutách byl stav 0:3 a zápas byl takřka se stoprocentní jistotou rozhodnut. Nejdřív se trefil Bernardo Silva, potom David Silva a účet uzavřel Leroy Sané.  Na začátku druhé půle mohl Gunners vrátit do hry Aubameyang, ale ledabyle kopnutou penaltu mu Éderson chytil. Po kompletním 28. kole tak Arsenal zůstává až na šesté pozici, City potvrdilo luxusní náskok.

Ve španělské lize se hrály tři utkání, v jednom z nich zavítala Barcelona do Las Palmas. Očekávalo se jednoznačné utkání, protože domácí tým je vážně ohrožen sestupem. A vše tomu nasvědčovalo: ve 21. minutě se z přímého volného kopu parádně trefil Messi, nicméně to bylo od vedoucího týmu La Ligy všechno. Těsně po výměně stran totiž fauloval Vermaelen a Calleri z pokutového kopu vyrovnal. Na víc se Barcelona nezmohla.