Citizens ztratili s Burnley, Arsenal rozdrtil Everton, PSG potvrdilo nadvládu v Ligue 1

Sobota byla bohatá na zápasy velkých evropských lig. Jak se vedlo premiantům nejlepších soutěží na světě?

Premier League

V Premier League letos dobře hrající Burnley obralo o dva body Manchester City, když na gól Danila z prvního poločasu v poslední desetiminutovce odpověděl islandský útočník Gudmundsson . Brighton bez Skaláka i Matějů porazil West Ham 3:1. Za Red Devils se poprvé trefil Sánchez: v 68. minutě sice neproměnil penaltu, za pár okamžiků ale stanovil konečné skóre s Huddersfieldem na 2:0. Ve večerním zápase Gunners jednoznačně přejeli Everton 5:1, hattrickem k tomu pomohl Ramsey.

Arsenal - Everton 5:1 (6., 19. a 74. Ramsey, 14. Koscielny, 37. Aubameyang - 64. Calvert-Lewin)

Burnley - Manchester City 1:1 (82. Gudmundsson - 22. Danilo)

Bournemouth - Stoke 2:1 (70. King, 79. Mousset - 5. Shaqiri)

Brighton - West Ham United 3:1 (8. Murray, 59. Izquierdo, 75. Gross - 30. Hernández)

Leicester - Swansea 1:1 (17. Vardy - 53. Fernandez)

Manchester United - Huddersfield 2:0 (55. Lukaku, 68. Sánchez)

West Bromwich - Southampton 2:3 (4. Hegazy, 72. Rondón - 40. Lemina, 43. Stephens, 55. Ward-Prowse)

Bundesliga

V Německu potvrdil svou dominantní pozici Bayern, když porazil 2:0 Mohuč a o osmnáct bodů vede Bundesligu před Leverkusen. Werder Brémy s Pavlenkou i Gebre Selassiem přetlačil Schalke a zdá se, že konečně stoupají tabulkou mimo sestupové pozice.

Hertha - Hoffenheim 1:1 (58. Kalou - 38. Kramarič)

Mohuč - Bayern 0:2 (33. Ribery, 44. Rodriguez)

Monchengladbach - RB Lipsko 0:1 (88. Lookman)

Freiburg - Leverkusen 0:0

Wolfsburg - Stuttgart 1:1 (24. Origi - 60. Gomez)

LaLiga

Ve španělské lize Real Madrid opět ztratil, v Levante remizoval 2:2. Za madridský klub se trefil Ramos a Isco, v 89. minutě vyrovnal Pazzini. Real tak ztrácí propastných osmnáct bodů na Barcelonu.

Levante - Real Madrid 2:2 (42. Boateng, 89. Pazzini - 11. Ramos, 81. Isco)

Ve Francii PSG jasně vyhrálo na Lille 3:0 (góly Berchice, Neymar, Lo Celso) a vede Ligue 1 a vede ligu o jedenáct bodů před Marseille. V Serii A Inter Milán remizoval se zachraňujícím se Crotone 1:1 a nevyužil šance se dostat před třetí Lazio Řím.