Na Silvestra okradli Petra Čecha! Na jubileum si musí počkat!

Nikterak veselého Silvestra neprožil gólman Arsenalu Petr Čech. Byl velmi blízko bájné hranici vychytaných dvou set nul v Premier League, ale o jubileum přišel, navíc se cítil okraden, protože nařízená penalta proti Arsenalu se podle něj neměla pískat!

Běžela 89. minuta zápasu Arsenalu na West Bromwichi, když sudí Mike Dean za stavu 1:0 pro londýnský tým nařídil penaltu proti Arsenalu. Za ruku obránce Chamberse. A oheň byl na střeše! Nejen kvůli tomu, že do konce zápasu zbývalo jen pár minut a že český gólman držel čisté konto, ale hlavně proto, že penalta se vůbec neměla pískat!

Domácí hráč totiž trefil Čechova spoluhráče z bezprostřední blízkosti. Kvůli tomu „vyjel“ Petr i na sudího. „Před sezonou máme pokaždé sezení se sudími, na kterých zazní, že pokud je hráč blízko míči a nemá šanci reagovat, nikdy to není penalta. Ptal jsem se rozhodčího, proč se rozhodl takhle,“ citoval brankáře Arsenalu server isport.cz Čech pak hájil i své vlastní chování, nebyl nezdvořilý, ani vulgární.

Přesto dostal od sudího žlutou kartu. „Řekl jsem: Není to penalta! Jen jsem mu položil otázku a zklamalo mě, že nijak neodpověděl. Očekával bych, že rozhodčí vám odpoví, když k němu přijdete s respektem a zeptáte se,“ dodal Čech.

Český brankář tak zůstal na 199. vychytané nule v Premier League. Další šanci na zakulacení rekordní bilance bude mít už ve středu, kdy Arsenal hostí doma Chelsea! Na Emirates stadium se ale i bez ohledu na Čechovo konto bude slavit.

Na Silvestra totiž dospěl k rekordní metě trenér Arsene Wenger. Na West Brom odkoučoval svůj 811. duel v Premier League a osamostatnil se tak v čele trenérského žebříčku, za sebou nechal s 810 zápisy legendu Manchesteru United Alexe Fergusona.