Silvestrovské derby letos vyhrála Sparta i Slavia

Silvestrovské derby začalo přesně v 11:00 zápasem veteránů. Z bezpečnostních důvodů nemohlo na stadion dorazit fanouškovské jádro ani jednoho z týmů a oběma ze zápasů tedy přihlížely poloprázdné tribuny jednoho ze hřišť nedaleko edenského stadionu.

Zápas veteránů

V zápase veteránů nad pětačtyřicet let šla hned ve druhé minutě do vedení Sparta, díky gólu současného trenéra nedaleké Bohemky, Martina Haška. Ve 14. minutě ale srovnal trenér reprezentační "osmnáctky" Luboš Kozel a ve 28. minutě dostal Slavii do vedení prudkým přímým kopem Řehák. Nejlepšími hráči tohoto zápasu byli vyhlášeni Martin Hašek s Lubošem Kozlem.

Sparta - Slavia 1:2 (1:1)
Branky: 2. Hašek - 14. Kozel, 28. Řehák

Zápas internacionálů

Dlouhou dobu se spekulovalo o tom, zda za Spartu v zápase nad pětatřicet let nenastoupí Tomáš Rosický. Na hřišti se však neobjevil, ale ani to kvalitu zápasu výrazně nesnížilo, neboť na hřišti se pohybovali Marek Matějovský, Tomáš Hübschman, Jiří Novotný, Stanislav Vlček, Pavel Kuka, Karel Piták, nebo brankáři David Bičík s Martinem Vaniakem. Již v poločasové přestávce vedla Sparta 4:1, přičemž zápas skončil 9:4 pro tým z Letné. Nejlepšími hráči zápasu byli vyhlášeni Pavel Kuka s Davidem Bičíkem.

Sparta - Slavia 9:4 (4:1)
Branky: 12. Jarošík, 15. Stracený, 24. Kincl, 25+1. Jun (pen.), 27. Čížek, 29. Flachbart, 31. Stracený, 33. Zelenka, 34. Koloušek - 21. Černý, 30. Kuka, 48. Šenkeřík, 50+1. Kuka (pen.)

V poločasové přestávce zápasu internacionálů došlo ke kuriozitě. Marek Matějovský totiž dvakrát v řadě z penaltového puntíku trefil láhev, zavěšenou v rohu brány a stal se tak pravděpodobně prvním hráčem, jemuž se to během Silvestrovského derby povedlo.