V Manchesteru se mu nedaří, přesto o něj stojí Real i Barcelona. O kom je řeč?

Vrchol fotbalové kariéry je působení buď v Realu Madrid nebo v Barceloně. Ať si to přiznáte nebo ne, vždy máte k jednomu klubu blíže. Takové dilema má velmi nečekaně i ne příliš využívaný hráč Manchesteru United Daley Blind.

V Manchesteru se mu nedaří, přesto o něj stojí Real i Barcelona. O kom je řeč?

Nizozemský reprezentant přišel na Old Trafford po úspěšném mistrovství světa 2014, kdy jeho země získala bronzové medaile. Do mužstva jej přitáhl jeho krajan, trenér Louis van Gaal. 

V tomto klubu ale není tak vytěžován, jak by si zřejmě představoval. Van Gaalův nástupce José Mourinho upřednostňuje jiné hráče a Blind tak vyhlíží odchod. 

Obvyklé je, že když nejste dostatečně vytížen v dobrém klubu, přestoupíte do horšího, kde se vám dostane více herních příležitostí. V případě Daleyho Blinda je to ale přesně naopak. 

O něj totiž stojí dva špičkové kluby ze Španělska - Real Madrid a FC Barcelona. Defenzivní záložník, popřípadě krajní obránce, by v Bílém baletu i v Barceloně taktéž plnil roli náhradníka, nicméně i přesto by dostával více herních minut a pravděpodobně by vyhrával i více trofejí. Rozhodne ale to, který tým si vybere a který za něj zaplatí více.