Charita v Londýně, Mourinho si zachytal, Shearer vtipkoval

V Londýně se odehrálo exhibiční utkání mezi týmy vedenými kanonýry Lesem Ferdinandem a Alanem Shearerem. Zápas měl pomoci rodinám obětí požáru londýnské věže Grenfell Tower. Na trávníku se objevily legendy David Seaman nebo Paul Merson, avšak také hvězdy jiných sportů a odvětví. Například maratonec Mo Farah nebo hudebníci Olly Murs a Jarvis Cocker.

Mourinho měl také fotbalovou kariéru, avšak nebyla tak hvězdná jako je ta trenérská. S fotbalem skončil už ve čtyřiadvaceti letech. Nyní si po dlouhé době vyzkoušel jaké to je ocitnout se přímo na hřišti.  V týmu Alana Shearera však nastoupil jako brankář.

Přibližně v 60. minutě za stavu 2:1 pro mužstvo Shearera nahradil v brance Davida Jamese. Zanedlouho dostal žlutou kartu za zdržování hry. V 76. minutě Mourinho poprvé inkasoval. Chris Edwards, basák kapely Kasabian, vyrovnal na 1:1. Mourinho reagoval vtipnou poznámkou. "Neměly by se kopat penalty? Ten gól byl z ofsajdu."

Při pokutových kopech jeho mužstvo prohrálo a Mourinho nechytil ani jedinou penaltu, sám se ale k jedné postavil jako střelec a s přehledem ji proměnil.

Při zápase nechyběla legrace a vtípky. Shearer pronesl: "Včera jsem se dozvěděl, že nás posílí ten nejlepší trenér všech dob. Sir Alex Ferguson ale nakonec nemohl, tak tu máme toho druhého nejlepšího."