Ty částky jsou směšné, prohlásil Giggs o masivním utrácení na trhu

Ryan Giggs je jednou z dalších fotbalových legend, která se vyjádřila k aktuálnímu „problému“ ohledně vysokých přestupových částek. Navázal na svého někdejšího spoluhráče z Manchesteru United Roye Keana, který prohlásil, že by při dnešních cenách byla jeho hodnota na trhu 2 miliardy liber.

Ty částky jsou směšné, prohlásil Giggs o masivním utrácení na trhu

„Nevím, jestli 2 miliardy, ale podle mě chtěl tím Roy (Keane) říci, že dnes vidíte, jak průměrní hráči odcházejí za horentní sumy. Podívejte se na některé hráče, s kterými jsme hráli my – kolik by stáli dnes? Ruud van Nistelrooy, neuvěřitelný střelec, garantoval vám hodně gólu každou sezonu. Tohle byla Royova pointa. Je to prostě směšné. A nevypadá to, že by se to mělo zastavit, ba naopak,“ upozorňuje Giggs v rozhovoru pro WalesOnline.

Bývalý velšský reprezentant dokonce porovnal současnou hvězdu Premier League N’Gola Kantého s Keanem. „N’Golo Kanté je fantastický hráč, ale Roy byl lepší než Kanté. Mohl totiž v záloze hrát kdekoliv. Když přišel z Nottinghamu Forrest, byl ofenzivním záložníkem, který střílel góly. Potom se přetransformoval v záložníka, který udával tempo hry. Společně s Paulem (Scholesem) byli úžasní,“ zavzpomínal Giggs na svou profesionální kariéru.