Poslední sezonu na White Hart Lane si Tottenham ozdobil několika působivými rekordy

Tottenham Hotspur se včerejší výhrou 2:1 nad Manchesterem United rozloučil se svým svatostánkem White Hart Lane (WHL). Ten bude nyní zbořen a jeho místo zaujme nový stadion s kapacitou 61 tisíc, na němž začnou Kane a spol. hrát od sezony 2018/2019. Jakými impozantními rekordy se v poslední sezoně s WHL Spurs rozloučili?

Poslední sezonu na White Hart Lane si Tottenham ozdobil několika působivými rekordy

Boj o ligový titul sice ve druhé sezoně za sebou nezvládli, ale před domácími fanoušky chtěli alespoň dosáhnout symbolického úspěchu v podobě celosezonní neporazitelnosti na 36tisícovém stadionu. A to se svěřencům Mauricia Pochettina díky poslední výhře nad United povedlo. Z 19 domácích ligových zápasů jich hned 17 vyhráli, jen dvakrát remizovali. Bod si odtud odvezl pouze Liverpool s Leicesterem City. Celkem z domácích zápasů získal Tottenham neskutečných 53 bodů.

Asi netřeba dodávat, že se jedná letos o nejúspěšnější tým na domácí půdě. Jako jediný v tomto ročníku Premier League nenašel před svými fanoušky přemožitele. V klubové historii se tento kousek severolondýnskému celku povedl naposledy v sezoně 1964/1965. Spurs zároveň stanovili klubový rekord, neboť na WHL vyhráli posledních 14 zápasů v řadě. Kromě toho dostali doma nejméně gólů ze všech týmů (pouze 9!) a udrželi nejvíce čistých kont (12!).

Lepší rozloučení s proslulým stadionem si tak Tottenham skoro ani nemohl přát. Chyběl tomu už jen ten ligový titul… Teď ale Spurs čeká zvláštní nadcházející sezona. Než se přesunou do nového, tak budou muset celý ročník 2017/2018 odehrát ve Wembley. Tam letos odehráli duely v Lize mistrů a jednalo se o nejhorší zápasy sezony. Podlehli Monaku i Bayeru Leverkusen, porazili pouze CSKA Moskva. Změní se domácí dominance ze silné stránky na slabinu?