Největší islandská hvězdy současnosti by se mohla vydat do města Beatles

Everton, na jehož lavici sedí respektovaný nizozemský manažer Ronald Koeman, má být připraven ulovit renomovaného záložníka velšského Swansea City Gylfiho Sigurdssona.

Největší islandská hvězdy současnosti by se mohla vydat do města Beatles

List Daily Star píše, že u třiadvacetiletého středopolaře Toffees Rosse Barkleyho je nepravděpodobné, že u řeky Mersey podepíše nový kontrakt (jedním z favoritů na jeho získání je Tottenham, s tím, že se mluví o transferu za 35 milionů liber).

A v Goodison Parku by ho mohla nahradit právě sedmadvacetiletá hvězda islandského národního týmu, která v minulosti prošla i Crewe, Readingem, Hoffenheimem či Tottenahem, ale nejvíce září právě na velšské půdě.

Autor devíti ligových branek a dalších 13 asistencí, což je po De Bruynemu z Manchesteru City druhý nejlepší výkon dosavadní sezony Premier League, by mohl převlékat dres až za 25 milionů liber.

Abychom byli přesnější, taková je představa liverpoolského celku. Swansea City si má představovat sumu ještě o 5 milionů liber více, rozdíl to není až tak zásadní a může dojít ke kompromisu.

Everton je mimochodem spojován také se svým "ztraceným synem" Waynem Rooneym, jenž už více než deset let válčí v barvách Rudých ďáblů. Spíše než na Everton to však momentálně vypadá na přesun do čínské Super League, kde může generovat dvakrát až třikrát větší výdělky.