Nejdražší teenager Luke Shaw: 5 faktů o nové posile United

Manchester United podepsal levého obránce s obrovským potenciálem. Luke Shaw má na to, aby se stal hráčem světových kvalit. Shaw by měl být náhrada za Patrice Evru na levý okraj obrany a to i přesto, že Evra prodloužil s United smlouvu o další rok.

Nejdražší teenager Luke Shaw: 5 faktů o nové posile United
Pět přestupových bomb! Kdo zamíří po MS do Premier League?

1) Shaw je nejdražším teenagerem všech dob

Luke Shaw se ve svých 18 letech stává nejdražším teenagerem ve světě fotbalu. Manchester za něj údajně zaplatil Southamptonu 31,5 milionů liber. Překonal tak přestupní částku 30 milionů liber, která byla v roce 2004 vyplacena za WaynaRooneyho. Naštěstí pro něj, Shaw nebude čelit tlaku nejdražšího hráče v historii United. Tento primát drží Juan Mata, jenž přestoupil v lednu tohoto roku z Chelsea za 37 milionů liber.¨

[break]
TOP 3 nejefektivnější rybáři evropských přestupových vod

2) Shaw je třetím nejdražším obráncem všech dob

Posledním opravdu velkým nákupem do defenzivních řad United byl transfer Rio Ferdinanda z Leedsu United v hodnotě 29 milionů liber. Na seznamu nejdražších obránců světa nalezneme dvě výše umístěná jména. Druhým v pořadí je Thiago Silva, obránce pařížských PSG a kapitán současného brazilského týmu. Silva přestoupil z AC Milán do PSG za sumu 35 milionů liber. Suverénně nejdražším obráncem všech dob je David Luiz, který nejspíše utvoří stoperskou dvojici se Silvou v PSG. Luiz přestoupil z Chelsea za astronomických 50 milionů liber.

[break]
TOP 5: Jak může hrdý Albion vyhrát Mistrovství světa 2018?

3) Jako dítě byl odmítnut v Arsenalu a v Chelsea

Jeho první kontakt s profesionálním fotbalovým klubem přišel v Arsenalu, když byl vybrán do rozvojového centra v Croydon. Poté Shaw zkusil štěstí v Chelsea, kterou odmala jako fanoušek podporoval. Nicméně nebyl vybrán do 20 členného týmu v jejich akademii. Shaw prožil krátkou epizodku s Fulhamem, aby se nakonec usídlil v Southamptonu, kde absolvoval 6 týdenní zkoušku a podepsal smlouvu v pouhých 8 letech.

[break]
Van Persie: Dovolená? Ne, raději příprava s Van Gaalem!

4) Nejsilnější protivník, proti kterému kdy hrál? Victor Moses…

Opravdu. Během chatu s anglickými fanoušky před Mistrovstvím světa v Brazílii Shaw prozradil, že nejhůře se mu hrálo proti záložníkovi Chelsea, který byl na hostování v Liverpoolu. Shaw za poslední dva roky v Southamptonu odehrál 67 utkání a čelil mnoha skvělým ofenzivními protihráčům. Nicméně prozradil, že Victor Moses byl pro něj těžkým testem, protože Moses je velice rychlý a silný hráč.

[break]
Real Madrid má jasno o nástupci Ronalda, je to mladík z Liverpoolu!

5) Je tak mladý, že ještě nevlastní řidičský průkaz

Ačkoliv bude tento talentovaný hráč dostávat 100 tisíc liber týdně, nečekejte, že se v tréninkovém centru objeví v nablýskaném supersportu. Shaw si určitě může dovolit pořídit luxusní automobil, ale ještě musí složit řidičské testy, což poukazuje na jeho oddanost fotbalu, když klade větší důraz na rozvoj svých hráčských dovedností a kariéra piráta silnic mu je lhostejná. Navíc doposud žil se svými rodiči, což mělo určitě pozitivní vliv na jeho karierní vzestup. Nyní ho však čeká další úkol: prosadit se do základu Manchesteru United. Dokáže to?