Neymar: Proč jsem odmítl Chelsea

Hráč Barcelony Neymar se rozpovídal o tom, jak v roce 2010 odmítl nabídku z londýnské Chelsea. Bývalý fotbalista Santosu pak vydržel v rodné zemi ještě tři roky, než podepsal lukrativní smlouvu s katalánskou Barcelonou. V ní se mu v první sezoně nedařilo dle představ, na světovém šampionát v Brazílii však v základní skupinách dokázal, že na svém lesku rozhodně nic neztratil.

Neymar: Proč jsem odmítl Chelsea
Máte rádi Fotbal? Fortuna rozdává během MS 1 000 000 Kč, pro nováčky 200 Kč na ruku.

Nechybělo mnoho a Neymar mohl oblékat dres londýnské Chelsea. Klub miliardáře Abramoviče nabídl v srpnu 2010 Santosu více než adekvátní nabídku, Neymara však Chelsea k přestupu nepřesvědčila. Neymar to uvádí ve své autobiografii s názvem: “Neymar: Můj příběh a hovory s mým otcem.“

„Bylo 23. srpna 2010. Můj otec a já jsme měli schůzku s prezidentem Santosu Luisem Alvarem a dozvěděli jsme se, že Chelsea za mě podala nabídku,“ napsal Neymar, „v polovině našeho rozhovoru prezident zhasl světla, ukázal na prázdné křeslo a říká: ´Tohle je místo velkých národních sportovních hridnů´. “

„Od smrti Ayrtona Senny bylo to křeslo prázdné, pokud Neymar Jr. Odmítne nabídku Chelsea a zůstane v Santosu, pak udělá první krok, aby jednou seděl na toomto místě,“ cituje Neymar slova prezidenta Alvara.

„Tahle slova nás přiměla se zamyslet,“ přiznává Neymar, „věděl jsem, že tohle rozhodnutí může být zlomem v mém životě. Volal mi dokonce i Pelé, ani si nedovedete představit, jak jsem se cítíl být důležitý. Král fotbalu mi volal a žádal mě, abych zůstal,“ vzpomínal Neymar.

„Připomínal mi jeho kariéru v Santosu, pět světových titulů s národním týmem a klubem a všechno to uznání, jež se mu dostalo,“ pokračoval Neymar, „rozhodně to nebylo snadné rozhodnutí, ale vím, že bylo správné. Udělali jsme to nejlepší pro mou kariéru i přátele,“ uzavřel nadějný Brazilec.

Thiago Silva: Neymar není jako Messi, ale brzy bude