Fanoušci ho o návrat prosili na Instagramu, teď je zpět a chce vystřílet postup

Reprezentační útočník Matěj Vydra má před sezonou v druholigovém anglickém Watfordu jasný cíl: střílet góly a pomoci k postupu do Premier League. Dvaadvacetiletý fotbalista, který bude u "Sršňů" podruhé v kariéře hostovat z italského Udine, se tlaku nebojí, naopak se na něj těší.

Fanoušci ho o návrat prosili na Instagramu, teď je zpět a chce vystřílet postup
Máte rádi Fotbal? Fortuna rozdává během MS 1 000 000 Kč, pro nováčky 200 Kč na ruku.

Vydra chce navázat na mimořádně povedený ročník 2012/2013, kdy za Watford nastřílel 22 gólů a byl vyhlášen nejlepším hráčem soutěže. S mužstvem, kde působí další český fotbalista Daniel Pudil, tehdy došel až do finále play off, které však ovládl Crystal Palace.

„Chci dávat góly a pomoci týmu k postupu. Budu pod velkým tlakem, ale chci být užitečný. Mám tlak rád,“ řekl Vydra v rozhovoru na klubovém webu. „Když jste útočník, musíte dávat góly, proto jsem tady,“ doplnil odchovanec Jihlavy.

V uplynulé sezoně si poprvé vyzkoušel Premier League v dresu West Bromwiche. Většinou ale nastupoval pouze v roli náhradníka a při 23 ligových startech zaznamenal tři branky. „Minulý rok jsem nehrál tolik, kolik bych chtěl, takže v tomto roce chci hrát pořád. Potřebuji se dobře připravit a s týmem správně odstartovat,“ uvedl Vydra.

Watfordu se letos nepodařilo navázat na předminulou sezonu a skončil až na třináctém místě tabulky. I proto mnoho fanoušků volalo po Vydrově návratu. „Pokaždé, když jsem dával své fotky na Instagram, fanoušci psali, abych se vrátil domů - takže jsem tady. Myslím, že jsou spokojení,“ dodal dvanáctinásobný reprezentant.

TOP 6 největších překvapení skupinové fáze mistrovství světa


Swansea má náhradu za Wilfrieda