Citizens udeřili až v nastavení, Tottenham jde dál po penaltách

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Osmifinále anglického Ligového poháru pokračovalo ve středu dvěma zápasy. Po postupu Leicesteru City,Stoke, Manchesteru United, West Hamu a Chelsea zasáhly do hry celky Tottenhamu a Manchesteru City.

Londýnský soubor portugalského kouče Villas-Boase šel do souboje s Hullem na White Hart Lane v roli favorita. Po čtvrthodině hry to ostatně potvrdil islandský záložník Sigurdsson. Na začátku druhé půle si však dal vlastní branku dvaačtyřicetiletý americký gólman Brad Friedel a začínalo se znovu. Duel nakonec dospěl až do pokutových kopů, ve kterých se radoval klub z hlavního města, který v nich triumfoval v poměru 8:7.

Defenzivní měření sil probíhalo v Newcastlu. Tým "Strak" hostil Citizens, kteří nastoupili s útočnou dvojicí Džeko - Jovetič a rumunským brankářem Pantilimonem. Góly začaly padat až v prodloužení - nejprve rozvlnil síť za nizozemským brankářem Krulem střídající Negredo a pojistku výsledku pak přidal ve 105. minutě exteplický snajpr z Bosny.