Výhru Chelsea režíroval Lampard, zraněný Čech nedohrál

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Frank Lampard se stal hlavním hrdinou Chelsea v zápase 20. kola Premier League na půdě Evertonu. Zkušený středopolař vstřelil dvě branky a pomohl Blues k výhře 2:1. Chelsea na třetím místě tabulky již ztrácí jen čtyři body na druhý Manchester City, navíc disponuje zápasem k dobru. Český reprezentační gólman Petr Čech si v úvodním dějství svého 400. utkání v dresu Chelsea poranil kotník a do druhého poločasu již nenastoupil.

Everton neprohrál sedm utkání v řadě a svoji sérii hodlal proti Chelsea natahovat hned od první minuty. V ní totiž Toffees předvedli krásnou akci, z které se hned zrodila první branka. Steven Pienaar rozehrál míč do strany na Phila Jagielku, jeho centr poslal do tyče Victor Anichebe, ovšem po odrazu jej do sítě napálil dobíhající Pienaar.

Chelsea ještě inkasovanou branku nestačila ani vstřebat a Čech mohl lovit míč ze sítě podruhé. Nikica Jelavić však z přímého kopu trefil opět pouze brankovou konstrukci.

Chorvatský útočník hostující zadáky v prvním poločase zlobil i nadále, jeho další střela levačkou prolétla těsně vedle branky. Český gólman musel vytáhnout pohotový zákrok i po ráně Leona Osmana z hranice pokutového území.

Chelsea se dostával do hry pomalu, poprvé zahrozila po akci Juana Maty, na jehož přihrávku si zaběhl obránce Cesar Azpilicueta, ale jeho přihrávka na lehkou teč pouze prolétla před brankou. Lépe už hostům klapla souhra těsně před poločasem, kdy si na centr Ramirese naběhnul Frank Lampard a hlavičkou usměrnil míč k tyči.

Ve druhé půli se snažil o zvrat Fernando Torres, ale proti jeho střele do horního rohu branky dobře zasáhnul Tim Howard. Na druhé straně po centru Leightona Bainese napálil míč do břevna opět nebezpečný Jelavić.

Neproměněnou příležitost hosté záhy potrestali, když se po akci Maty dostal k dorážce Lampard a zblízka vstřelil svůj druhý gól v utkání.

Everton se sice snažil zachránit svoji domácí neporazitelnost, která trvala už od březnového utkání s Arsenalem, ale Blues závěr utkání zkušeně rozmělnili a soupeři už mnoho nebezpečných akcí nedovolili. V nastavení se snesl centr k Jelavićovi, ten ale míč netrefil přesně a hosté tak své vítězství udrželi.

Ve druhém nedělním zápase porazil Liverpool poslední Queens Park Rangers na jeho hřišti jasně 3:0, když se dvakrát trefil Suárez. Definitivu výsledku dal ve 28. minutě obránce Agger.