Wenger po Walcottově brance: Jako bych viděl Henryho

[tag]OBSAHUJE OHLASY[/tag] V sobotu večer zničil sedmi góly Arsenal v domácím utkání tápající Newcastle a v krátké době se svěřenci manažera Arséna Wengera opět předvedli vysokým vítězstvím. Na něm měl lví podíl útočník „Kanonýrů“ Theo Walcott, jenž nasázel „Strakám“ hattrick.

Akorát tak ovšem přidělal další starosti Wengerovi, který totiž stále s mladým útočníkem nemůže najít společnou řeč ohledně prodloužení smlouvy, která mu vyprší za šest měsíců. Podle francouzského kouče patří Walcott a Arsenal k sobě, což dokázal i proti Newcastlu.

„Theo sem patří, nebojím se to říci. Myslím, že má celý klub moc rád a naopak celý Arsenal miluje jeho,“ řekl Wenger na adresu Walcotta, jenž přišel v roce 2006 ze Southamptonu coby šestnáctiletý mladík.

První trefu zaznamenal ve 20. minutě, když otevřel skóre. Podruhé síť soupeře rozvlnil v 73. minutě a trefa to byla vítězná, upravil totiž na 4:3. Definitivu výsledku dal v nastaveném čase. Především první branka se Wengerovi líbila. Takřka na polovině hřiště se rozběhl, dostal přihrávku, unikl ofsajdové pasti a tváří v tvář brankáři se ranou placírkou na vzdálenější tyč nemýlil. „Byl to takový typický gól Thierry Henryho, jako bych ho tam viděl,“ řekl po zápase Wenger.

„Theo si vedl velmi dobře. Může hrát ze středu, dokáže velmi dobře zakončovat, a protože je inteligentní, tak se toho dokázal hodně naučit. Je jasné, že v budoucnu se bude ještě zlepšovat,“ dodal Wenger.