Mancini: V útoku jsme příliš slabí, v týmu musíme něco změnit

[tag]OBSAHUJE OHLASY[/tag] Za velký problém označil trenér fotbalistů Manchesteru City Roberto Mancini současnou formu útočníků anglického mistra. Ten ve středu prohrál 0:1 v Sunderlandu a zvýšil svou ztrátu na vedoucího městského rivala United na sedm bodů. Podle italského kouče jsou v tabulce druzí City v ofenzivě příliš slabí a musejí se zlepšit.

Mancini: V útoku jsme příliš slabí, v týmu musíme něco změnit
V současnosti se střelecky nedaří ani jednomu z hvězdné manchesterské ofenzivní čtveřice Sergio Agüero, Carlos Tévez, Edin Džeko, Mario Balotelli. V posledních čtyřech ligových zápasech vstřelili "Citizens" šest branek, ale jedinou z nich má na kontě útočník - Agüero v utkání s Newcastlem.

"Není možné, aby naši útočníci nedávali góly. Momentálně je to pro nás velký problém," řekl Mancini pro BBC Sport. "Jsme příliš slabí v ofenzivě, stejně tak, když si vypracujeme příležitost a střílíme," upozornil osmačtyřicetiletý trenér.

Nechápal, jak mohli jeho svěřenci odjet ze Sunderlandu bez bodu. "Nezasloužili jsme si prohrát. V utkání jsme dominovali, takže nechápu, jak je možné, že jsme selhali," divil se Mancini.

"Loni jsme dávali jednu, dvě nebo tři branky v každém utkání. Když se teď dostaneme do šancí, tak jsme příliš slabí," připomněl bývalý italský reprezentant.

Přestože jeho mužstvo ztrácí po polovině Premier League na vedoucí Manchester United sedm bodů, Mancini obhajobu titulu nevzdává. "United sice dávají mnoho gólů, ale také inkasují více než my," uvedl Mancini.

"Všechno záleží na nás. Protože sezona je dlouhá, tak se můžeme zotavit. Musíme však něco v týmu změnit, protože takhle pokračovat nejde," dodal bývalý kouč Fiorentiny, Lazia Řím a Interu Milán.