Ferguson: Prosinec je měsíc, který řekne všechno

[tag]OBSAHUJE OHLASY[/tag] Trenér Manchesteru United Alex Ferguson pochválil své fotbalisty za středeční výhru nad Newcastlem v anglické lize. Lídr tabulky předvedl podle skotského kouče velké odhodlání i odvahu, když třikrát dotáhl ztrátu a gólem z poslední minuty doma vyhrál 4:3.

Ferguson: Prosinec je měsíc, který řekne všechno
"Přál bych si, aby to byl poslední zápas sezony," uvedl na oficiálním webu United Ferguson, jehož svěřenci vedou po polovině Premier League o sedm bodů před městským rivalem a obhájcem titulu City.

"Tento výsledek říká něco o fantastické odvaze našeho týmu. Hráči se v zápase ani na okamžik nevzdali. Důležité bylo, že jsme se v druhém poločase enormně zlepšili," poznamenal sedmdesátiletý trenér, jenž vede anglický celek od roku 1986.

Ocenil také střelce rozhodujícího gólu Javiera Hernándeze a jeho ofenzivního kolegu Robina van Persieho. "Chicharito (Hernández) si to zasloužil, protože jeho pohyb a kuráž byly neuvěřitelné. On a (střelec třetí branky) Van Persie byli absolutně fenomenální," vyzdvihl Ferguson.

Potěšilo ho, že "rudí ďáblové" využili zaváhání City, které prohrálo 0:1 v Sunderlandu, a vzdálili se mu v čele tabulky. "Je to pro nás hodně důležitý výsledek a staví nás do dobré pozice. Vždycky říkám, že prosinec je měsíc, který řekne všechno," doplnil rodák z Glasgowa.