Bale řádil, po Chelsea vypráskal Aston Villu i Tottenham

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Aston Villa dostala před pár dny na Stamford Bridge osmičku, dnes doma ve Villa Parku inkasovala čtyřikrát. Tří góly má na triku Gareth Bale, který si tak připsal svůj první hattrick v nejvyšší anglické soutěži.

V úvodu měli míč na kopačkách převážně hráči Spurs, jejich hra byla plynulá, kombinace pohledné, chyběla jen finální přihrávka a přesnější koncovka. V 6. minutě měli hosté možnost zahrávat přímý kop z nadějné pozice, Gareth Bale ale míč otřel jen o zeď a poslal ho za čáru. Tečovaný projektil z dvaadvaceti metrů vyslal o chvíli později Kyle Walker, tomu chyběl jen kousek, aby skončil v brance domácích. Ti se v této fázi vůbec nedostávali ke slovu a už vůbec ne k míči, problémy jim dělal hlavně rychlonohý Gareth Bale.

Chvílemi to ve Villa Parku vypadalo jako tréninkové utkání, kdy jeden tým hraje výhradně defenzivu a ten druhý útočí. Mladí fotbalisté Villans jen s obtížemi zachytávali vlny útoků Spurs, zdálo se, že je jen otázkou času, kdy půjdou hosté do vedení. Domácí diváci byli vděční za každý získaný míč, i když jich pohříchu nebylo mnoho, čemuž napovídá i bilance rohových kopů. Těch zahrával tým z Londýna hned šest během prvních patnácti minut.

V 33. minutě měl po desátém rohu dobrou příležitost Emmanuel Adebayor, jeho hlavičku ale Brad Guzan s přehledem kryl. O dvě minuty později se konečně dopředu dostali i domácí, rychlý brejk ovšem neskončil ani střelou na branku. Hlavní rozdíl mezi oběma týmy je v aktivitě, domácí se bojí převzít míč, zatímco hosté na nic nečekají a chtějí hrát. Ani to jim ale nestačí ke gólovému vyjádření převahy a poločas tak končí bez branek.

Druhou půli začali domácí lépe, střelou z dvaadvaceti metrů se prezentoval Mark Lawton. Villans přidávají na agresivitě, poločasový proslov manažera Paula Lamberta zřejmě začíná účinkovat. Naopak Tottenham značně ubral ze své aktivity, na jeho kopačky se vkrádají nepřesnosti, po jedné takové jde Christian Benteke sám na branku, naštěstí pro Spurs je v postavení mimo hru. Podobná situace se opakuje o chvíli později, Benteke je opět v ofsajdu.

V 57. minutě se ale z gólu radují hosté. Míč potáhne Gareth Bale, uvolní Kylea Naughtona, který přesným pasem najde Jermaina Defoe. Zkušený anglický reprezentant si už v takových situacích obvykle ví rady, Guzan nemá nejmenší šanci. Vzápětí přichází šance na druhé straně, ale Benteke se neprosazuje ani tentokrát. Spurs odpovídají rychlým protiútokem, jeden z hráčů Villy dělá rozhodující chybu a zastavit Balea v úniku bývá často nemožné, 0:2.

V 73. minutě přichází další gól do sítě Aston Villy. Daleko před pokutovým územím převezme míč Aaron Lennon, nikým neatakován nahraje v pravý moment Baleovi a ten střelou z dvanácti metrů snadno překoná Guzana. A Spurs se nespokojí ani s takovým vedením, útok střídá útok, naštěstí pro domácí už koncovce nevěnují hosté takovou pozornost.

Stovky fanoušků opouštějí Villa Park, když v 84. minutě přidává Bale svůj třetí a celkově čtvrtý gól do sítě Aston Villy. Je to vůbec první Baleův hattrick v Premier League, je pátým velšským fotbalistou, kterému se to podařilo. Zápas se dohrává před poloprázdnými tribunami, zklamaní domácí fanoušci se snaží rychle zmizet. A hodně rychle bude muset Paul Lambert udělat něco se svým týmem, další kolo se hraje už v sobotu.

Aston Villa - Tottenham 0:4 (61., 73. a 84. Bale, 58. Defoe)