Chelsea zabrala i díky Torresovi, Arsenal táhly penalty Artety

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] V 16. kole Premier League poprvé získala Chelsea tři ligové body pod Rafou Benítezem, odnesl to Sunderland. Vyhrál i Arsenal, který doma díky dvěma penaltám Mikela Artety porazil West Brom. Strhující utkání viděli diváci na Liberty Stadium, kde domácí Swansea podlehla Norwichi. V souboji nováčku zdolal Southampton Reading, zatímco Wigan se s QPR rozešel smírně, i když tým Harry Redknappa sahal po výhře. Bezgólovou remízou skončilo utkání Aston Villy proti Stoke.

Dva góly Fernanda Torrese výrazně pomohly Chelsea k první výhře v osmi ligových zápasech, naopak domácí Sunderland se propadl do pásma sestupu. Hostující Blues měli převahu už od začátku, vytvářeli si šance a mohli hned v úvodu vstřelit dva nebo tři góly. Prosadil se až v 11. minutě Torres, jehož volej zajistil Chelsea vedení 1:0. Sunderland se snažil o odpověď, v aktivitě ho ale na konci první půle zbrzdil faul Sebastiana Larssona v pokutovém území. Nařízenou penaltu proměnil sebevědomí naleznuvší Torres. Třetí gól hostí pak chvíli nato přidal Juan Mata. Sunderland sice snížil krásnou brankou Adama Johnsona, ale Chelsea si už tři body pohlídala.

Mikel Arteta zastavil sesun Arsenalu, proměnil dvě penalty a Gunners se po zápase s West Bromem radovali ze zisku tří bodů. První penalta byla více než sporná, když Steven Reid dle rozhodčího fauloval Santi Cazorlu, nicméně Arteta jí proměnil. Hosté se naopak domnívali, že měli kopat penaltu po ruce Pera Mertesackera, to byla ale jediná vážnější situace v pokutovém území domácích. West Brom si šance nevytvářel a jeho hra byla mdlá. Druhá penalta byla už evidentní, po faulu Chrise Brunta na Alexe Oxlade-Chamberlaina se míče opět zmocnil Arteta a svým druhým gólem v zápase zajistil první výhru Gunners po čtyřech ligových kolech.

Anglická liga - 16. kolo:
Arsenal - West Bromwich 2:0 (26. a 64. obě z pen. Arteta)
Aston Villa - Stoke 0:0
Southampton - Reading 1:0 (61. Puncheon)
Sunderland - Chelsea 1:3 (66. Johnson - 11. a 45.+2 z pen. Torres, 49. Mata)
Swansea - Norwich 3:4 (51. a 90.+3 Michu, 58. De Guzman - 16. Whittaker, 40. Bassong, 44. Holt, 77. Snodgrass)
Wigan - QPR 2:2 (19. McCarthy, 74. Beausejour - 26. Nelsen, 71. Cissé).