Rosickému velký návrat na trávník pěkně zhořkl

Velký návrat prožil kapitán české reprezentace Tomáš Rosický, když si po téměř roční přestávce zaviněné zraněním opět zahrál v soutěžním zápase v dresu Arsenalu. Na Emirates Stadium ho manažer Arsene Wenger poslal na trávník v 79. minutě. Po závěrečném hvizdu ovšem příliš spokojený být nemohl, protože „Kanonýři“ v závěrečných třech minutách dvakrát inkasovali a prohráli 0:2.

O Rosického zdravotním stavu se dlouho spekulovalo a jeho návrat do sestavy byl několikrát odložen. Nyní se však konečně dočkal, ale příjemné vzpomínky mít nebude. Wenger jistě předpokládal, že střídání Rosického za Wilshera zvýší ofenzivní sílu týmu a ne to, že jeho svěřenci v závěru místo tlaku dvakrát inkasují od nejlepšího střelce soutěže Michua.

„Malý Mozart“ se před zraněním Achillovy šlachy naposledy v utkání anglické Premier League objevil v květnu, pak si ještě zahrál na evropském šampionátu v úvodním duelu, ale v prvním poločase zápasu proti Řecku se zranil a od té doby nenastoupil.

Nyní bude doufat, že naváže na jarní výkony, kdy patřil mezi opory Arsenalu. Na jeho návrat se těšil nejen Wenger, ale i fanoušci, kteří ho označili za hráče, na jehož návrat ze všech zraněných hráčů se těšili nejvíce.