Oheň by měl zapálit olympijský vítěz, míní opomenutý Beckham

Angličan David Beckham se nepovažuje za správnou osobu pro zapálení ohně na letošní .olympiádě v Londýně. Podle něj by tak měl učinit někdo z olympijských vítězů.

Oheň by měl zapálit olympijský vítěz, míní opomenutý Beckham
Beckham je stále zklamaný z toho, že se nedostal do nominace Velké Británie na olympijský fotbalový turnaj, ale právo být ústřední postavou slavnostního ceremoniálu 27. července si nepřisvojuje.

"Vždycky jsem říkal, že olympijský oheň by měl zapálit někdo, kdo byl skutečným olympionikem. Ten, kdo udělal neuvěřitelné věci pro zemi a získal zlato," uvedl Beckham.

Právě jméno záložníka Los Angeles Galaxy se zmiňuje v souvislosti se zapálením ohně. Po tom, co se nedostal do nominace trenéra Stuarta Pearcea, je podle sázkových kanceláří největším favoritem. Beckham si velmi chtěl zahrát na turnaji, ale na rozdíl od bývalého spoluhráče z Manchesteru United Ryana Giggse se mu sen nesplní.

"Pokud bych reprezentoval na olympijských hrách Velkou Británii, byl bych velmi hrdý. Každý ví, co pro mě znamená národní tým. Ale život jde dál. Moje rodina je zdravá, nemám zdravotní problémy a přes osobnímu zklamání vždy budu podporovat britský tým," dodal zkušený fotbalista.