Pudil a Vydra se potkají v anglickém týmu se Zolou na lavičce

Daniel Pudil a Matěj Vydra znovu mění působiště a od nové sezony budou hrát druhou nejvyšší anglickou soutěž za Watford FC, kam přicházejí na roční hostování ze svých mateřských klubů - španělské Granady a italského Udine.

Pudil a Vydra se potkají v anglickém týmu se Zolou na lavičce
Se všemi třemi kluby je spojen italský byznysmen Giampaolo Pozzo a nabídl oběma českým legionářům angažmá ve Watfordu, s nímž má údajně velké plány.

"Kluby jsou nějakým způsobem provázané a úzce spolupracují. Pan Pozzo s tímhle nápadem přišel zhruba před dvěma týdny, kdy se finalizoval jeho vstup do Watfordu. Oslovil mě, zda by oba hráči naší agentury nechtěli zkusit tohle angažmá. Kluky dobře zná a oba na tuhle nabídku poměrně rychle kývli," prozradil manažer obou hráčů Ondrej Chovanec.

Čeští fotbalisté si tak v příští sezoně zahrají League Championship. "Watford se časem bude prát o postup do Premier League. Svědčí o tom čerstvé angažování trenéra Gianfranca Zoly a příchod dalších posil. Co vím, tak by měli jen z Udine dorazit ještě někteří další hráči. Myslím, že pro Dana s Matějem je to dobrá volba. Říká se, že Championship je nejvyrovnanější liga na světě a postoupit z ní je obrovsky těžké. Věřím, že se oba prosadí a pomůže to jejich dalšímu růstu," dodal Chovanec.

Na Watford se těší také oba hráči. "Někdy před pěti lety už jsem tu byl na takové pětidenní stáži a moc se mi tu líbilo. Vím, že má Watford skvělé fanoušky. A když mi před pár dny manažer řekl o téhle možnosti, přivítal jsem to. Bylo to přání pana Pozza, který mi hodně pomohl. Vykoupil mě z Genku, jinak bych tam půl roku seděl na zadku a nekopl si do balónu. A já za tímhle angažmá pořád vidím možnost zahrát si v Anglii, o čemž jsem vždycky snil," řekl Daniel Pudil.

"Rozhodně to není krok zpátky. Ty mančafty jsou skvělé, soutěž je vyrovnaná, hraje se na krásných stadiónech s parádními návštěvami. I tahle soutěž má nasazení, řadu skvělých fotbalistů. Hrají ji velké týmy a je tady šance postoupit do Premier League, což musí být sen snad každého fotbalisty. Navíc majitel klubu vyhlásil, že má skutečně velké plány a nechce jen ukazovat, že má peníze. Angažoval trenéra Zolu, to je tady obrovské jméno," dodal muž, který se na poslední chvíli nevešel do nominace seniorské reprezentace na EURO.

Útočník Matěj Vydra má za sebou sezónu poznamenanou zraněním předního křížového vazu v koleni. V současné době už je stoprocentně v pořádku, na jaře už byl připraven hrát zápasy za Udine. Čekal, že tam začne přípravu, místo toho jde do Watfordu. "Ale beru to jako novou výzvu a věřím, že mi tohle angažmá pomůže," doufá Vydra.

"Watford je tým, který nedávno hrával Premier League. Je to v Londýně a i druhá anglická liga je určitě skvělá soutěž. Doufám, že si vybojuju místo v sestavě. Mám zase velký hlad po fotbale, minulý rok se mi kvůli zranění moc nepovedl. Ale kondičně se teď cítím skvěle, koleno drží a doufám, že s Danem budeme pro nový tým přínosem," dodal mladý útočník.

[img id="38089"]