Chelsea je jediný anglický tým, který může jít dál. Nabudí ji to?

[tag]LIGA MISTRŮ[/tag] Již více jak měsíc čekají hráči londýnské Chelsea na výhru, v Premier League přišli o šanci na titul a Liga mistrů je tak jednou z posledních možností, jak zachránit sezónu. Brankář Petr Čech před úterním osmifinálovým zápasem řekl, že proti rozjetému soupeři věří v dobrý výsledek.

Chelsea je jediný anglický tým, který může jít dál. Nabudí ji to?
"Hrajeme venku, takže důležité bude vstřelit gól. Ideální by bylo vítězství, remíza se vstřeleným gólem taky není na půdě soupeře špatná. Uvidíme, jak bude zápas vypadat," prohlásila česká jednička.

Zatímco fotbalisté Chelsea už čtyři zápasy v řadě nevyhráli, Neapol za tu dobu ani jednou nepoznala porážku a v posledních dvou ligových zápasech dala pět gólů, navíc pokaždé vyhrála. "Neapoli se daří, dávají góly. Naposledy vyhráli 3:0 na hřišti Fiorentiny. Jsou plní pohody a sebedůvěry. Oni těží hlavně s toho, že je ve formě Cavani, a dává góly. Je to hráč, na kterého hodně spoléhají. Daří se i Hamšíkovi a ostatním. Ale mě zajímá v první řadě naše mužstvo a věřím mu," říká Čech.

Zkušený brankář přiznává, že atmosféra v kabině Chelsea není optimální. "My se nacházíme v období, kdy se trápíme, o to těžší pro nás tenhle zápas bude. Ale máme hodně zkušené mužstvo a jdeme do utkání s tím, že v něm můžeme ty poslední nezdary zlomit. Navíc jsme v podstatě jediný anglický tým, který může jít v Lize mistrů dál, to by nás taky mělo nabudit. Arsenal už asi těžko ten výsledek z Milána otočí," myslí si Čech.

Brankář londýnského týmu se příliš neobává pekelného prostředí, které na jihu Itálie tradičně panuje. "Spíš se na to těším, mám takové zápasy rád. Když na stadión přijde šedesát tisíc natěšených fanoušků, pro fotbal je to jen dobře," uzavřel Čech.