Chelsea neporazila ani Birmingham, s FA Cupem se loučí Arsenal

[hot]AKTUALIZOVÁNO[/hot] Chelsea jen remizovala na domácí půdě v sobotním osmifinále FA Cupu s druholigovým Birminghamem 1:1 a zápas se tak bude opakovat na půdě soupeře. V dresu Chelsea odchytal duel český gólman Petr Čech.

Chelsea se v posledních týdnech trápí a ukázalo se to i v FA Cupu v bitvě s druholigovým soupeřem. Birmingham je naopak ve výtečně formě a včetně sobotního zápasu už neprohrál čtrnáct soutěžních duelů v řadě. Druholigový tým šel na půdě Chelsea do vedení ve 20. minutě. Po rohovém kopu se ve skrumáži pokoušeli dva hráči Birminghamu o zakončení přes hlavu. Míč ale nezasáhli stejně jako bránící fotbalisté Chelsea a tak se dostal ke střele Murphy. Byť se mu rána levačkou nepovedla podle představ, skončila za zády bezmocného Čecha.

Favorit se mohl ze šoku rychle vzpamatovat, když dostal za dvě minuty šanci zahrávat penaltu. Přízemní ránu Maty ale gólman Birminghamu vyrazil na tyč a trápení pokračovalo. Chelsea se dočkala vyrovnání až v 62: minutě, kdy se prosadil Sturridge. Otevřený souboj pokračoval, ale další trefu už fanoušci neviděli, a tak se zápas bude opakovat v Birminghamu.

Sunderland si poradil doma s Arsenalem v poměru 2:0. Krátce před poločasem skóroval Richardson a třináct minut před koncem podtrhl trápení "kanonýrů" vlastním gólem Oxlade-Chamberlain. Arsenal tak byl ze soutěže vyřazen.