Rosický by měl podle Petita odejít z Arsenalu

Zdrcující kritikou po nepovedeném středečním představení v Lize mistrů na půdě AC Milán (4:0) zasypala hráče Arsenalu Londýn jeho někdejší opora Emmanuel Petit. Francouzský záložník podotkl, že by klub měla opustit řada hráčů včetně Tomáše Rosického.

Rosický by měl podle Petita odejít z Arsenalu
Arsenal se trápí nejenom v Lize mistrů, ale také v domácí soutěži. Zde s velkými obtížemi drží čtvrtou pozici, která zaručuje účast v předkole nadcházejícího ročníku milionářské soutěže. S postupem do další fáze Ligy mistrů v aktuální sezoně se však už musí zřejmě po porážce 0:4 v Miláně rozloučit.

"Nechápu, co se to děje. Výkony klubu jsou zápas od zápasu horší. Hře chybí zejména Nasri a Fábregas, s nímž Arsenal předváděl po Barceloně nejlepší fotbal v Evropě," myslí si Petit.

Mezi těmi, kteří se stali terčem jeho kritiky, se však ocitl také kapitán české reprezentace Tomáš Rosický. "Přestupovou politiku klubu nechápu. V letní přestávce nepřijde nikdo, kdo by alespoň trochu mohl tým pozvednout. Hráči jako Rosický nebo Aršavin by měli klub opustit. Je třeba říct sorry, ale musíte odejít," naznačil Petit. Rosickému vyprší v klubu kontrakt už v létě a s velkou pravděpodobností ho neprodlouží.