Arsenal z bitvy s United nemá ani bod

Londýnský Arsenal opět potvrdil, že se mu v zápasech proti Manchesteru United poslední dobou příliš nedaří. Ve šlágru 22. kola Premier League podlehli Gunners svému soupeři v poměru 1:2.

Tabulka Premier League ZDE

Domácí kouč Arséne Wenger musel kvůli četné marodce doslova lepit sestavu, v obranné řadě nastoupili čtyři kovaní stopeři. Přesto byli v úvodu utkání lepší právě Gunners, ale střele Aarona Ramseyho chyběla razance a Theo Walcott po skvělé individuální akci mladého Alexe Oxlade-Chamberlaina pálil hodně nepřesně.

Poněkud nudná první půle dostala náboj až v samotném závěru. Deset minut před přestávkou se po akci Patrice Evry nebezpečnou střelu prezentoval Nani, rychlonohý Portugalec měl další šanci jen o chvíli později, ale jeho technická rána na vzdálenější tyč byla hodně nepřesná. Na druhé straně se po rychlé akci nepovedeným pokusem prezentoval Tomáš Rosický.

V závěru první půle se fanoušci na Emirates Stadium konečně dočkali branky, ale bohužel pro ně padla do sítě jejich miláčků. Ryan Giggs poslal z levé strany milimetrový centr směrem na Luise Antonia Valenciu, který v osobním souboji předčil Thomase Vermaelena a zařídil United vedení.

Do druhé části hry vstoupili opět lépe domácí. Obrovskou šanci spálil kanonýr Robin van Persie, kterému po chybě Chrise Smallinga asistoval Rosický. Nizozemský zabiják však svou pověst kanonýra nepotvrdil, úspěšný po něm nebyl ani Ramsey. Další vzrušení přinesl odvážný výlet obránce Laurenta Koscielnyho, ale Oxlade-Chamberlain po jeho přihrávce bránu netrefil.

Hostující United v této fázi hry spoléhali hlavně na rychlé brejky a nechybělo mnoho, aby jim tato taktika přinesla ovoce. Danny Welbeck se po jedné z akcí snadno dostal před Pera Mertesackera a svou střelou překonal i Wojciecha Szczesnyho, ale stoper Mertesacker své předchozí zaváhání napravil a na brankové čáře míč vykopl.

Dvacet minut před koncem přišlo vyrovnání. Laurent Koscielny skvěle zapracoval v obranné řadě a rychlou přihrávkou nastartoval protiútok, který po ideální přihrávce Oxlade-Chamberlaina zakončil přesnou střelou k tyči Van Persie.

Domácí se však z vedení radovali jen deset minut, než se na pravé straně hřiště prohnal hbitý Valencia, snadno prošel až do pokutového území a po rychlé narážce našel Welbecka, který pohodlně uklidil míč do sítě. Závěr utkání sice patřil Arsenalu, ale jeho tlak žádnou šanci nepřinesl. Naopak na druhé straně mohl zvýšit Welbeck, ale v nadějné pozici nedokázal zakončit.