Džeko a spol. jedou ze Sunderlandu s prázdnou, nezvládli závěr

Hráči Manchesteru City nečekaně prohráli v nedělním utkání 19. kola Premier League na hřišti Sunderlandu 0:1, rozhodující gól dal ve druhé minutě nastavení Korejec Dong Won Ji. Citizens přesto zůstali na čele soutěže o skóre před městským rivalem United.

United senzačně podlehli Blackburnu, doma padla i Chelsea

Dong-Won Ji trefil pár vteřin před koncem vítězný gól Sunderlandu v domácím zápase s Manchesterem City. Hostující City chtěli využít velkého zaváhání United v zápase s Blackburnem, ale narazili na odhodlaného soupeře, kterého výborně připravil Martin O’Neill.

Domácí se jenom nebránili, ale vytvářeli si i šance, zkraje poločasů měli ty největší Nicklas Bendtner a Stephane Sessegnon. Na druhé straně hřiště se zase třáslo břevno, které trefili Edin Džeko a Micah Richards.

Už se zdálo, že zápas skončí dělbou bodů, ale Dong-Won Ji v posledním okamžiku překonal Joe Harta a zajistil domácím fanouškům pokračování oslav příchodu nového roku. Hostující manažer nepostavil několik opor, Davida Silvu poslal na hřiště až ve druhém poločase, vše kvůli tomu, že City hrají pozítří proti Liverpoolu. Tato taktika tentokrát italskému kouči nevyšla.

Hráči Evertonu vyhráli v nedělním utkání 19. kola Premier League na hřišti West Bromwiche 1:0 díky brance Victora Anichebeho z 87. minuty a posunuli se na devátou příčku.

Victor Anichebe dal svůj první gól za dvaadvacet měsíců a první gól nejvyšší anglické soutěže v letošním kalendářním roce a Everton tak uzmul cennou výhru proti West Bromu. V jinak poměrně nezáživném zápase se zdálo, že se budou body dělit.

Tři minuty před vypršením řádného času ovšem Anichebe využil slabé hlavičky domácího Paula Scharnera a napálil míč za záda Bena Fostera. Domácí Baggies za celý zápas nedokázali vystřelit na branku hostujícího Tima Howarda, nejblíže byl Peter Odemwingie, jeho volej šel ale nad branku.