Liverpool gólem v závěru vyhrál nad Chelsea

Až zdařilý individuální průnik obránce Glena Johnsona tři minuty před koncem přinesl rozuzlení zápasu mezi Chelsea a Liverpoolem. Reds se po vítězství 2:1 bodově dotáhli právě na londýnský celek.

Trenér Chelsea Andre Villas-Boas se rozhodl nechat pouze na lavičce útočníky Fernanda Torrese a Daniela Sturridge, místo na hrotu útoku zaujal Didier Drogba. Do základní sestavy Liverpoolu se po delší době protlačil Maxi Rodríguez, v útoku dostal vedle Luise Suáreze šanci zkušený Craig Bellamy.

Úvodní minuty odrážely rozpoložení obou týmů, které v současné situaci potřebují každý bod. První vzruch tak přinesla až střela domácího Didiera Drogby z přímého kopu, která prosvištěla těsně vedle branky.

Po půlhodině hry se aktivita přesunula na kopačky hráčů Liverpoolu, kteří využívali nepřesností ve hře Blues. Když John Obi Mikel ztratil před vlastním pokutovým územím míč, předvedli hosté rychlou kominaci, na jejímž konci stála gólová střela Maxiho.

Liverpool i nadále aktivně napadal a dařilo se mu odebírat míč už na polovině soupeře. Do konce poločasu už však byla výsledkem jen nepřesná střela Suáreze z přímého kopu a několik nedotažených protiútoků.

O přestávce nahradil chybujícího Mikela útočník Sturridge, který se záhy výrazně zapsal do osudu utkání. Nepovedená střela Florenta Maloudy si našla právě čerstvého anglického reprezentanta, který svojí pátou trefou v sezóně vyrovnal na 1:1.

Hned vzápětí mohl stav utkání otočit Branislav Ivanovič, ovšem po jeho hlavičce uchránil hosty od druhého inkasovaného gólu jen skvělý zákrok brankáře Pepeho Reiny.

Chelsea byla i nadále aktivnějším týmem a v dvou dobrých příležitostech se ocitl Malouda. Nejprve se pokoušel prosadit střelou přes hlavu, následně z voleje v náběhu nedokázal v dobré pozici zamířit mezi tři tyče.

Udeřil však opět Liverpool. Obránce Johnson na pravé straně přebral dlouhý pas od Charlieho Adama, pronikl mezi Ashleym Colem a Maloudou až do pokutového území a svoji akci zakončil gólovou střelou k tyči.