Citizens stále bez prohry, Arsenal oslavil pátou výhru v řadě

[hot]AKTUALIZOVÁNO[/hot] Hráči Manchesteru City posílili své postavení v čele tabulky, když v sobotním utkání 12. kola anglické Premier League zdolali na domácí půdě Newcastle United 3:1. O premiérovou prohru "Strak" v této ligové sezoně se svými brankami postarali Mario Balotelli, Micah Richards a Sergio Agüero. Pátou výhru v řadě zaznamenal Arsenal, který díky Van Persiemu porazil Norwich City.

"Citizens" tak zůstali jediným dosud neporaženým celkem v nejvyšší anglické soutěži. Na kontě mají už 34 bodů z 36 možných a před městským rivalem United vedou o osm bodů. "Red Devils" mají nicméně večerní utkání se Swansea k dobru.

Díky dvěma brankám Robina van Persieho oslavili fotbalisté Arsenalu páté ligové vítězství v řadě a porazili Norwich City na jeho trávníku 2:1. Duelu přihlížel pouze z lavičky záložník londýnského celku Tomáš Rosický.

Arsenal sice zápasu většinu času dominoval, přesto musel záhy dotahovat jednobrankové manko, když domácí poslal v 16. minutě do vedení Steve Morison. Do konce prvního poločasu ale srovnal skóre Van Persie a téměř po hodině hry stejný fotbalista poslal svůj tým do rozhodujícího vedení. Připsal si tak na konto 13. ligovou trefu v této sezoně a celkově už jednatřicátou v tomto kalendářním roce.

Theo Walcott poté ještě mohl navýšit náskok Arsenalu, ale jeho střela jen olízla tyč. "Gunners" se díky třem bodům posunuli na šesté místo před Liverpool, "Reds" se ale ještě v neděli poměří s Chelsea.

Na druhém pólu tabulky ukončil poslední Wigan sérii osmi ligových porážek v řadě, když remizoval s Blackburnem 3:3. Rovers přitom srovnali duel až z penalty v deváté minutě nastaveného času. V sestupovém pásmu zůstává Bolton, který prohrál 1:2 s West Bromwichem.

První anglická liga, 12. kolo:

Norwich - Arsenal 1:2 (1:1)
Branky: 16. Morison - 26. a 59. Van Persie.
Český záložník Tomáš Rosický strávil utkání na lavičce náhradníků Arsenalu.

Manchester City - Newcastle 3:1 (2:0)
Branky: 41. Balotelli z pen., 44. Richards, 72. Agüero z pen. - 89. Gosling.

Wigan - Blackburn 3:3 (2:1)
Branky: 7. Gomez, 31. Caldwell, 88. Crusat - 2. a 90+9. z pen. Yakubu, 59. Hoilett. ČK: 48. Dunn (B).

Sunderland - Fulham 0:0
Obránce Fulhamu Zdeněk Grygera nebyl vinou zranění k utkání nominován, jeho spoluhráč, záložník Marcel Gecov strávil duel na lavičce náhradníků.

Everton - Wolverhampton 2:1 (1:1)

Branky: 44. Jagielka, 83. Baines z pen. - 37. Hunt z pen.

Stoke - Queens Park Rangers 2:3 (1:2)
Branky: 8. Walters, 64. Shawcross - 22. a 54. Helguson, 44. Young.
Brankář QPR Radek Černý nebyl k zápasu nominován.

West Bromwich - Bolton 2:1 (1:1)
Branky: 16. Thomas, 56. Long - 21. Klasnič z pen.
Útočník West Bromu Roman Bednář nebyl k zápasu nominován.

Swansea - Manchester United 0:1 (0:1)
Branka: 11. Hernandez.