Solskjaerovy góly vynesly Manchester United do čela

Manchester United se po nedělních zápasech sedmého kola Premier League vyšvihl do čela tabulky poté, co na Old Trafford zdolal díky dvěma brankám Ole Gunnara Solskjaera soupeře z Newcastlu 2:0.

Norský kanonýr si své trefy téměř symetricky rozložil na oba poločasy. První vsítil pět minut před přestávkou, druhou přidal ve 48. minutě. Red Devils tak mají na kontě stejně jako druhá Chelsea šestnáct bodů, Blues však mají horší skóre poté, co v sobotu nečekaně pouze remizovali s Aston Villou 1:1.

United, kteří v posledních dvou zápasech podlehli Arsenalu a remizovali s Readingem, přičemž první čtyři duely nové ligové sezony vyhráli, měli v utkání s Newcastlem jasně navrch a jen břevno a vynikající výkon brankáře Steva Harpera zachránily hosty od debaklu.

V dalším nedělním zápase zajistil gól Benniho McCarthyho vítězství Blackburnu nad Wiganem 2:1, zatímco nováček z Readingu pokračoval v sérii dobrých výkonů, když porazil 1:0 West Ham na jeho hřišti zásluhou přesné trefy Korejce Seola Ki-hyoena.

V posledním nedělním utkání vyhrál Tottenham nad Portsmouthem 2:1. Spurs se dostali do vedení již ve druhé minutě, kdy se prosadil Danny Murphy, a jejich náskok navýšil v 35. minutě z penalty Jermain Defoe. Portsmouth ještě po přestávce zabojoval, když ve 40. minutě vstřelil hlavou gól Nwankwo Kanu.

Portsmouth, který v pondělí poprvé v sezoně inkasoval a podlehl Boltonu 0:1, měl po přestávce více ze hry, ale Tottenham byl i tak nebezpečnější.