Portsmouth poprvé prohrál, v čele zůstala Chelsea

Hráči Portsmouthu propásli příležitost vrátit se na první místo tabulky anglické Premier League, když v pondělní dohrávce 6. kola na domácím hřišti podlehli Boltonu 0:1. Zápas rozhodl už ve 22. minutě hostující Kevin Nolan.

Portsmouth, který před sezónou výrazně posílil - například i o anglického reprezentačního obránce Sola Campbella - navíc vůbec poprvé v letošním ročníku (po více než 470 odehraných minutách) inkasoval. Na prvním místě zůstal s patnácti body obhájce titulu z Chelsea, který o víkendu vyhrál na hřišti Fulhamu.

Více než 19 tisíc diváků na stadionu Fratton Park vidělo zajímavý zápas se šancemi na obou stranách. Domácí se ovšem trápili střelecky - dobré šance spálili Sean Davis, který napálil už v 5. minutě tyč, domácí veterán Nwankwo Kanu i Benjani Mwaruwari, na druhé straně se do střeleckých pozic nejčastěji dostával Nicolas Anelka. Hosté se Portsmouthu téměř vyrovnali v držení míče a potvrdili rostoucí formu - v posledních třech zápasech dvakrát vyhráli a jednou remizovali.

O třech bodech pro Bolton rozhodl ve 22. minutě Kevin Nolan, který se z voleje trefil zhruba z osmnácti metrů k pravé tyči - poté, co zahrál nedůsledně hlavou Linvoy Primus - a nedal brankáři Jamesovi šanci. Portsmouth je třetí se stejným bodovým ziskem jako druhý Manchester United, Bolton se posunul na šesté místo.