Newcastle opět nevyhrál, Liverpool smetl Tottenham

Newcastle, který od startu domácí ligové soutěže vyhrál jen dvakrát, remizoval v nedělním zápase 6. kola anglické Premier League na domácím hřišti s Evertonem 1:1. Hráči FC Liverpool vyhráli už v sobotu na domácím stadionu Anfield Road nad Tottenhamem Hotspur 3:0. Manchester United podruhé za sebou ztratil body.

Newcastle vedl od 14. minuty. Joseph Yobo fauloval Ameobiho a sám postižený hráč se prosadil zhruba z dvanácti metrů po přímém kopu Turka Emreho Belozoglua. Ve 40. minutě využil situace po závaru před domácím gólmanem Harperem Tim Cahill, který přesně hlavičkoval z hranice malého vápna - přihrával Arteta. Další gól už v Newcastlu nepadl, oba týmy navíc dohrávaly o deseti. Domácí jsou dvanáctí, hostům stačil bod k posunu na čtvrtou příčku v tabulce.

Sobota přinesla vzkříšení Liverpoolu

Liverpool vyhrál druhé utkání v řadě a v tabulce soutěže se po špatném začátku posunul na páté místo. Liverpool ovšem vzápětí přeskočila Barošova Aston Villa, která doma hostila Charlton.

Ani jeden tým se v první půli na Anfield Road přes několik možností neprosadil. Osm minut po přestávce dal první gól Mark Gonzalez, který se trefil k pravé tyči po přihrávce Bellamyho. Pojistku přidal v 73. minutě Dirk Kuijt. Kuijt se blýskl tvrdou ranou z hranice šestnáctky po pasu střídajícího Garcíi.

Právě holandský útočník před zápasem prohlásil, že se Liverpool zlepšuje s přibývajícím počtem zápasů - a Reds v souboji se soupeřem Slavie v Poháru UEFA jeho slova potvrdili. Hosté se domácím vyrovnali v držení míče, ale v útoku byli bezzubí. Definitivní K.O. jim zasadil těsně před koncem krásnou střelou ze třiceti metrů Jon Arne Riise.

Tottenham, jenž přivítá Slavii ve čtvrtek na White Hart Lane, nastoupil v sestavě: Robinson - Chimbonda, Dawson, King, Assou-Ekotto - Jenas, Murphy (79. Mido), Zokora, Tainio (61. Davids) - Keane, Defoe.

Chelsea i Arsenal zabraly až v závěru

Aston Villa porazila doma Charlton 2:0. Domácí otevřeli skóre v 35. minutě, kdy se trefil Gabriel Agbonlahor, jenž skóroval zblízka po přesném pasu Garetha Barryho. Druhý zásah přidal po hodině hry Luke Moore a víc branek už ve Villa Parku nepadlo. Milan Baroš - stejně jako jeho český spoluhráč Patrik Berger - opět zůstal na lavičce a do hry přišel až v 82. minutě.

Obhájce titulu Chelsea se posunul do čela soutěže. Po výhře na hřišti Fulhamu předstihla vedoucí Portsmouth - ten má ovšem zápas k dobru. Svěřenci José Mourinha měli převahu, ale gólově se prosadili až v závěrečné dvacetiminutovce. Spasitelem se stal Frank Lampard, který nejprve v 72. minutě překonal Niemiho z penalty nařízené za ruku Roseniora. Druhou branku přidal Lampard v 80. minutě.

Před oba týmy se mohl posunout Manchester United, jenž se představil na hřišti Readingu. Jenže hráči Manchesteru po skvělém vstupu do sezóny v minulém kole prohráli s Arsenalem a tentokrát vezou ze hřiště soupeře jen bod, který zajistil vyrovnávací brankou dvacet minut před koncem Cristiano Ronaldo. Víc už ale hosté přes závěrečný nápor nestihli.

V dresu Arsenalu se gólově zapsala posila z Chelsea William Gallas. Také Arsenal se už po nemastném začátku probouzí a stejně jako Liverpool vyhrál podruhé za sebou. Na Emirates Stadium se ovšem v zápase se Sheffieldem schylovalo k překvapení. Gallas se prosadil zblízka z voleje až v 65. minutě. O čtyři minuty později se do vlastní sítě trefil Phil Jagielka a bylo rozhodnuto. Pohodlné vítězství stvrdil v 80. minutě francouzský kanonýr Thierry Henry. Tomáš Rosický, který už se prosadil do základní sestavy, odehrál sedmdesát minut.

Trápící se Middlesbrough nestačil na Blackburn a prohrál 0:1. Manchester City trochu překvapivě porazil doma West Ham 2:0 po dvou gólech Samarase. Wigan doma ztratil dva body v duelu s Watfordem.