Kouč Sunderlandu: Přál bych si, aby bylo Zendenovi pětadvacet

Souhrn nejdůležitějších událostí, zajímavostí, postřehů a názorů z 36. kola anglické nejvyšší soutěže, ve kterém se s největší pravděpodobností zřejmě definitivně rozhodlo o držiteli ligového primátu.

O čem se mluví: Black Country derby opanovali Wolves

V Black Country derby mezi Wolverhamptonem Wanderers a West Bromwichem Albion měli nůž na krku domácí „vlci“, kteří k reálné šanci na záchranu v Premier League nutně potřebovali získat všechny tři body. To se jim také nakonec podařilo – v první půli udeřili ze dvou rohových kopů, které se nakonec ukázaly jako rozhodující. Ve druhém poločase oba celky přidaly po gólu, takže zápas nakonec skončil výsledkem 3:1.

„Neubránili jsme dva rohové kopy, proto jsme prohráli. Chybělo nám několik vysokých hráčů, takže jsme při jejich bránění měli starosti. Ale nemyslím si, že by hráči už mysleli na dovolenou, vždyť ve druhém poločase jsme byli jasně lepším týmem,“ hodnotil utkání z pohledu poraženého hostující trenér Roy Hodgson, jehož týmu už v utkání šlo prakticky jen o čest, jelikož záchranu v soutěži si pojistil už dříve.

Domácí kouč Mick McCarthy po zápase pochopitelně neskrýval nadšení z úspěšného výsledku a rovněž on okomentoval góly Stevena Fletchera a Adlena Guedioury z rohových kopů. „Je to pro nás velká výhra, ale čekají nás ještě dva důležité zápasy. Chce se mi říct, že jsme zahráli dva dobré rohové kopy, ale Roy (Hodgson – pozn. redaktora) by mi oponoval, že naopak oni je špatně bránili. Tak zůstaneme u toho, že standardní situace jsou důležitou součástí hry,“ řekl.

Kouč Wolves před zápasem zaskočil složením základní sestavy, ve které chyběl anglický reprezentační záložník Matt Jarvis. Rozhodnutí nechat oporu týmu pouze na lavičce se ale nakonec McCarthymu vyplatilo. „Bylo by snadné hrát pořád se stejnou sestavou. Ve třiceti zápasech zahrál výborně, ale v těch posledních to nebylo ono,“ poznamenal k opomenutí Jarvise.

Wolves se díky třem bodům vydrápali ze sestupových příček, od kterých jej dvě kola před koncem dělí jeden bod. Teoreticky by „vlkům“ mělo k záchraně stačit uhrát alespoň jedno vítězství ze zbývajících duelů v Sunderlandu a doma s Blackburnem.

Pohřbil Keane naděje West Hamu?

West Ham byl velmi blízko důležité výhře nad Blackburnem, která by naděje týmu na setrvání v nejvyšší anglické soutěži výrazně zvedla, ovšem ze závěrečného tlaku nedokázal vytěžit rozhodující druhou branku. Ze všech šancí nad všemi ční příležitost Robbieho Keana, který nedokázal v ideální pozici pořádně trefit míč. „Když jsem viděl nabíhat Robbieho Keana, už jsem viděl míč v brance. Naštěstí nedokázal zakončit pořádně,“ oddechl si po utkání hostující kouč Steve Kean, který byl se ziskem jednoho bodu za remízu 1:1 spokojen.

Zato domácí lodivod Avram Grant si je dobře vědom toho, že Hammers už nemají osud ve vlastních rukách. „Blackburn jsme celý zápas přehrávali, ale je to stále stejná písnička. Zápasy vypadají stále stejně, hráčům nemůžu nic vytknout. Nedali jsme góly, stálo nás to body. Chyběli nám středoví hráči, Spector není záložník, ale i tak jsme odvedli dobrý výkon. Teď už nezáleží jen na nás,“ připomněl izraelský kouč i nucenou absenci záložníka Scotta Parkera, který stále nemůže nastoupit kvůli zraněné achilovce.

Zda bude Parker týmu k dispozici ve zbývajících dvou zápasech, není zatím jisté. „Každý týden říkáme, že příští zápas už hrát bude. Nikdo si nepřeje více, aby hrál, než já. Ale když to nepůjde, tak to zkrátka nepůjde,“ dodal Grant, jehož svěřenci se o naději budou rvát ještě v zápasech ve Wiganu a doma se Sunderlandem.

Pašák – Steven Fletcher

Útočník Wolverhamptonu se v zápase proti Baggies rval jako pravý vlk. Vstřelil dva góly, na jeden přihrál a rázně tak nasměroval svůj tým za únikem ze sestupového pásma. Trenér Mick McCarthy proto nelitoval, že za skotského útočníka v létě vysázel 7 milionů liber. „Musel jsem ho získat ještě před dovolenou. Lepší obchod asi tehdy udělat nešlo,“ liboval si kouč Wolves.

Břídil – Johan Djourou

Zadák Arsenalu se nachomýtl hned u dvou inkasovaných gólů v zápase na půdě Stoke. V prvním poločase nešťastně tečoval střelu Jermaina Pennanta, která zapadla za záda brankáře Wojciecha Szczesnyho, což by ještě nebyla tragédie, ovšem ve druhé půli švýcarský obránce krátce po kontaktním gólu Robina Van Persieho namazal Jonu Waltersovi, který trefou na 3:1 zápas rozhodl.

Odpověď na otazník kola

Aston Villa pouze potvrdila, že Wigan pro ni není vůbec příjemným soupeřem. Zajímalo nás, zda Villans zvládnou po dvou remízách a třech prohrách doma na Latics konečně vyzrát. Ale nestalo se tak, hostům se podařilo opět urvat alespoň bod.