Manchester United má po výhře nad Chelsea titul na dosah

Hráči Manchesteru United jsou krůček od zisku titulu mistra anglické Premier League. V důležitém souboji s druhou Chelsea vyhráli 2:1 a dvě kola před koncem soutěže si na čele tabulky vytvořili náskok šesti bodů.

Manchester United si v ostře sledovaném duelu s Chelsea zřejmě nemohl přát lepší vstup do utkání. Už po 35 vteřinách hry vyslal Park Ji-Sung přihrávkou mezi stopery Blues do šance Javiera Hernándeze a mladý Mexičan s lehkostí sobě vlastní poslal míč chladnokrevně k tyči branky Petra Čecha.

Domácí byli i nadále aktivnějším týmem a dostávali se do zakončení. Dvakrát zahrozil z podobné pozice Wayne Rooney, poprvé jeho projektil vytlačil Čech na rohový kop, podruhé domácí forvard těsně minul.

Převaha United však přeci jen dosáhla gólového vyústění. Domácí rozehráli nakrátko rohový kop, Ryan Giggs našel centrem Nemanju Vidiče, který hlavičkou rozvlnil síť podruhé.

Poté se ke slovu dostala i Chelsea, ale domácí podržel brankář Edwin van der Sar. Nizozemský gólman nejprve vyškrábl nad břevno hlavičku Salomona Kaloua a následně si poradil i s ostrou střelou Didiera Drogby z přímého kopu.

Druhý poločas dlouho žádné rušné momenty nepřinášel, hostující trenér Carlo Ancelotti poslal na hřiště postupně ofenzivního záložníka Ramirese i útočníka Fernanda Torrese, ale efekt v podobně gólu se dostavil až v 68. minutě, kdy po přihrávce Branislava Ivanoviče snížil zblízka Frank Lampard.

Hned vzápětí však mohla Chelsea inkasovat potřetí, když z rychlého protiútoku vypracoval Hernández šanci pro Rooneyho, kterému ve skórování zabránil pouze včasný skluz dobíhajícího obránce Alexe.

Manchester United se ani v závěru utkání nenechal od Chelsea zatlačit a držel míč co nejdále od své vlastní branky, po centru Luise Antonia Valencii dokonce mohl skórovat opět Hernández, ale jeho hlavička tentokrát přeletěla nad břevnem.

Poslední šancí Chelsea se tak stala střela Torrese, která však Van der Sara v brance United nikterak neohrozila.