Ševčenko dnes podepíše smlouvu s Chelsea

Hvězdný ukrajinský fotbalista Andrej Ševčenko by měl již dnes podepsat čtyřletou smlouvu s Chelsea. Podle zpráv ostrovního tisku se devětadvacetiletý útočník dohodl na podmínkách přestupu z AC Milán, jenž by měl dostat rekordní odstupné 30 milionů liber (1,23 miliardy korun).

Ševčenko dnes podepíše smlouvu s Chelsea
Televizní stanice Sky Sports uvedla, že Ševčenko dnes absolvuje na Stamford Bridge lékařskou prohlídku. Po ní by měli představitelé anglického mistra oznámit podpis čtyřletého kontraktu.

Předpokládaná přestupní částka 30 milionů liber je v britském fotbale historickým maximem. Dosavadní rekord vytvořil před čtyřmi lety Manchester United, jenž Leedsu za obránce Ria Ferdinanda zaplatil 28,25 milionu.

Podle agentury DPA by si měl Ševčenko v Chelsea ještě vylepšit svou pozici mezi nejlépe placenými fotbalisty světa. Týdně si prý vydělá 130.000 liber.

Ševčenko má v Miláně platný kontrakt až do roku 2009. Minulý týden však oficiálně potvrdil, že chce z rodinných důvodů Itálii opustit a odejít do Anglie.

Pokud se skutečně "přestup roku" uskuteční, získal by klub gólmana Petra Čecha po kapitánovi Německa Michaelu Ballackovi další velkou posilu. Mistři posledních dvou sezon Premier League navíc podepsali smlouvu s mladým útočníkem Salomonem Kalouem z Feyenoordu.

Držitel Zlatého míče pro nejlepšího fotbalistu Evropy za rok 2004 Ševčenko se ve čtvrtek připojí k ukrajinské reprezentaci a začne se plně připravovat na premiéru na mistrovství světa. O den později by měl nastoupit k přípravnému utkání proti Itálii; kvůli předchozímu zranění kolena si letos zahraje za národní tým poprvé.

[ 31. 05. 2006 - ČTK / eFotbal.cz Foto: MARSfoto ]